HTC 10 Nasıl Root’lanır

HTC’nin yeni amiral gemisi HTC 10 kısa süre önce ilan edildi. Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM, 5.2 inç Super LCD5 Quad HD ekran içeren bu canavarda Android 6.0.1 yüklü geliyor. Root atarak istediğiniz uygulamayı kurabilir, dosya sisteminin derinliklerine inebilir ve ince ayar çekebilirsiniz. Lütfen dikkat bu işlem garantinizi yakar ve deneme sırasında doğacak sorunlardan AT sitesi sorumlu tutulamaz. Şimdi HTC 10 root rehberi konusunu maddeleyelim:

İşleme başlamadan önce bataryayı en az yüzde 60 şarj edin ve verilerinizi yedekleyin.

 1. Universal ADB sürücülerini bilgisayarınıza kurun.
 2. Android SDK Tools paketini PC’nizin masaüstüne indirin. (Android SDK Kurulumu (Eclipse ile)
 3. Geliştirici sitesinden SuperSU paketini indirin ve telefon içinde bildiğiniz bir konuma yerleştirin.
 4. Telefon için uygun olan twrp-3.0.2.1-pme.img kurtarma dosyasını indirin. Adını twrp.img olarak değiştirin. Bu dosyayı Android SDK klasörü içinde yer alan platform tools klasörüne atın.
 5. Telefonda Ayarlar kısmında Sürüm numarasına yedi kez tıklayıp Geliştirici modunu aktifleştirin ve Ayarlara eklenen Geliştiriciler seçeneklerine girip USB Debugging aktifleştirin.(Android Cihazlarda Geliştirici Seçenekleri Nasıl Aktif Edilir?)
 6. Android SDK klasörü içindeyken Komut Satırı açın. İlk satır, bu klasör adresini gösteriyor olacak.
 7. adb reboot bootloader” komutu girip Enter basınca telefon fastboot modunda açılacak.
 8. fastboot flash recovery twrp.img” komutu girince cihaza TWRP kurtarma kurulacak.(TWRP Recovery Kullanım Rehberi)
 9. fastboot reboot” komutu verince telefon yeniden başlayacak.
 10. Ses kısma ve Güç butonlarına aynı anda basın, Güç butonunu bırakın ama ses kısmayı 3-4 saniye daha tutun. Beliren menüden kurtarma için TWRP seçin.(TWRP Recovery İle Wipe İşlemleri Nasıl Yapılır?)
 11. Ardından “Install” seçip daha önceden içeri attığınız SuperSU.zip paketini kurun ve telefonu yeniden başlatın. Artık hem TWRP kurtarma, hem de SuperSU ile root elde etmiş olacaksınız.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.