Samsung Önbellek Temizleme

Bu yazımızda Android işletim sistemine sahip akıllı telefon Samsung Önbellek Temizleme işleminin nasıl yapılacağını açıklamaya çalıştık.

Akıllı telefon ve tabletler, günümüzde en yoğun kullandığımız teknolojik cihazların başında yerini alıyor. Bu cihazların da yarısından çoğunda Android işletim sistemi kullanılıyor.

Pek çok işletim sisteminde benzer mantık olsa da, Android’te kullandığımız uygulamalardaki bazı dosyalar, depolama alanımızda saklanıyor. Örnek vermek gerekirse çok uzun süre telefonu formatlamadan kullanırsanız, sık kullandığınız uygulamalarda ciddi bir önbellek dosyasının biriktiğini görüyorsunuz.

Facebook’ta ve Instagram’da baktığınız fotoğraflar, girdiğiniz şifreler, sitelerdeki çerezler ve pek çok dosya, programlarda önbellek olarak kayıt altına alınıyor.Bu benzer sayfayı açarken hızı artırıyor ama uzun kullanımda depolama kullanımını ciddi oranda artırıyor.

Android akıllı telefonlarınızı yavaşlatan ve performans kaybına neden olan önbellek yüklemelerini temizleyerek Android telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

Samsung Önbellek Temizleme

Samsung telefonlarda uygulama önbelleğini temizlemek için Öncelikle Ayarlar a tıklayalım ve Oradan Uygulama Yöneticisine Girelim

Android Telefonlarda Uygulama Önbelleğini Temizleme

Uygulamalar kısmına girdiğimizde Android cihazımıza kurulu olan tüm programları görebiliyoruz.

Şimdi buradan bir program seçelim, ben Facebook uygulamasını seçiyorum. Hep birlikte Facebook önbellek silme işlemini öğrenelim.

Android Telefonlarda Uygulama Önbelleğini Temizleme

Facebook  uygulamasına tıkladığımızda karşımıza Durmaya Zorla, Kaldır, Veriyi Sil ve Ön Belleği Sil seçenekleri çıkmakta.

Buradan ayrıca önbellekte kullanılan veri miktarını da görebiliyorsunuz

Android Telefonlarda Uygulama Önbelleğini Temizleme

Buradan Önbelleği Sil düğmesine tıkladığımızda Önbelleğimiz silinmiş olacak cihazımıza az da olsa bir temizlik yapmış olacağız.

Oyunlar ve tarayıcılar genellikle yüzlerce MB önbellek oluştururken diğer uygulamalar da bu rakam daha az olabilir. Önbelleği Temizle butonuna bastığınız anda aygıtınızda önemli bir yer açıldığını göreceksi

Android Telefonlarda Uygulama Önbelleğini Temizleme için diğer tüm uygulamalar da aynı adımları izleyebilirsiniz.

Ancak bunları otomatik yada tek tuşla yapan pratik uygulamalarda mevcut. Aşağıdaki linkini verdiğimiz yazımızdan Android ön bellek temizleyici en iyi 5 uygulamadan birisini seçerek kullanabilirsiniz.

En İyi 5 Android Önbellek Temizleme Uygulaması

iPhone Önbellek Temizleme  yazımızda anlattığımız yöntemler ile iPhone hafızasını temizleyebilirsiniz.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Hasan Kaan dedi ki:

    bende samsung tab 6 var ama ben uygulamamanın önbelleğini temizlemek istiyorum veya tabletin önbelleğini temizlemek için adım adım yazabilirmisiniz şimdiden teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.