iMessage’da Spam Mesajları Engelleme

iPhone, iPad ve Mac kullanıcılarının birbirleri arasında iletişimini kolaylaştıran Apple’ın popüler mesajlaşma servisi iMessage’da Spam Mesajları Engelleme nasıl yapılır ?

Apple’ın popüler mesajlaşma servisi iMessage, iPhone, iPad ve Mac kullanıcılarının birbirleri arasında iletişimini kolaylaştırarak görsel, konum vb. gönderebilmelerini sağlıyor.

iMessage aynı SMS gibi kullanılan bir mesajlaşma sistemidir. Ancak sadece Apple ürünlerinde kullanılabilmektedir. iMessage’dan faydalanabilmek için ise internet bağlantınızın olması yeterlidir.

İnternet bağlantısı üzerinden hizmet sunan iMessage’ı kullananların sayısının artması ile birlikte mesajlaşma servisi, kötü niyetli kişilerin hedefi haline geldi.

iMessage’da Spam Mesajları Engelleme

Özellikle yurt dışında yaşayan kullanıcılar, iMessage ile tanımadıkları kişilerin gönderdiği reklam içerikli spam mesajlardan oldukça şikayetçiler. Tabi, bu rahatsız edici mesajlardan kurtulmanın bir yolu var.

Rehberinizde kayıtlı olmayan kişilerin iMessage üzerinden gönderdiği mesajların filtrelenmesini sağlayarak, bu sorun için etkili bir çözüm sağlayabilirsiniz.

Bunun için iPhone’unuzda Ayarlar > Mesajlar yolunu takip ettikten sonra, Bilinmeyenleri Filtrele seçeneğini aktif etmeniz yeterlidir.

iMessage'da Spam Mesajları Engelleme

Bu seçeneği aktif ettikten sonra rehberinizde kayıtlı olmayan kişilerden gelen iMessage gönderileri için bildirim almayacaksınız ve bu gönderiler Mesajlar bölümünde yer alan Bilinmeyen Gönderiler sekmesi altında toplanacak.

iMessage'da Spam Mesajları Engelleme

iMessage Nasıl Kapatılır ?

iMessage açmak için Ayarlar-Mesajlar-iMessage bölümüne gidin ve aktif edin. iMessage açılışı bu kadar, aynı adımları izleyerek de kapatabilirsiniz.

iMessage Ücretli Mi ?

Hayır, iMessage ücretsiz bir uygulamadır.

Ancak iMessage’i ilk kez aktifleştirdiğinizde karşınıza “Operatörünüz, iMessage’i etkinleştirmek için kullanılan SMS’i ücretlendirebilir.” diye bir uyarı çıkacaktır.

Bu etkinleştirme için 40 Kuruş civarında bir ücret kesilecektir. Bu ücretlendirme sadece bir kez yapılacaktır ve bir daha ücret kesilmeyecektir.

Ancak, siz Ayarlar > Mesajlar bölümünden sürekli iMessage’i aç, kapa yaparsanız her aktifleştirmede bu ücret kesilecektir.

iMessage Hangi Cihazlarda Kullanılabilir ?

iMessage’i kullanmak istediğiniz cihazın öncelikle Apple ürünü olması gerekiyor.

Apple’da ise iPhone, iPad,iPod ve Mac‘de iMessage’i ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak iMessage’in doğru bir şekilde çalışabilmesi için mesajı göndereceğiniz kişinin de iMessage özelliğini aktif etmesi gerekmektedir.

Facebook Messenger, WhatsApp ve iMessage’da Görüldü Özelliğini Kapatma

 

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.