iOS 9.3.2 ve iOS 9.3.1 Performans, Hız ve Pil Ömrü Karşılaştırması

iOS’un en güncel sürümü olan iOS 9.3.2 her ne kadar bazı sorunları da beraberinde getirdi. Özellikle 9.7 inç iPad Pro sahipleri, bu güncellemeyi yaptıktan sonra cihazlarını tekrar kullanamaz hale geldiler. Bazı iPhone kullanıcılarının da benzer hatalarla karşılaşmasından dolayı, iOS 9.3.2 güncellemesi bir süreliğine durduruldu. Ancak yine de iOS 9.3.2 final sürümü ile iOS 9.3.1’in karşılaştırmaları çoktan yapıldı bile.

iPhone 6S modeli baz alınarak yapılmış olan iOS 9.3.2 ve iOS 9.3.1 testlerinde genel olarak iOS 9.3.2 daha stabil çıkıyor. Aslında iOS 9.3.1 ile arasında uçurumlar olduğu söylenemez ancak ufak performans iyileştirmeleri söz konusu. Batarya konusunda da iOS 9.3.2 bir önce ki sürüme göre oldukça başarılı çıkıyor. Ancak gündelik kullanımda sizi rahatlatacak büyük bir iyileştirme değil tabi ki.

Apple’ın bir kez daha iOS 9 için bir güncelleme çıkarmayacağı da düşünülüyor. Bundan sonra ki güncellemede artık iOS 10 ile karşılaşabiliriz. iOS 10’un Beta testlerine Haziran ayı içerisinde başlanacağı düşünülüyor ve final sürümünün ise Eylül ayında yeni iPhone modeli ile birlikte tanıtılması bekleniyor.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir