Galaxy Note 5 Kullanıcıları için Muhteşem İpuçları

Merhaba Tamam.org takipçileri.

Samsung Galaxy Serisi Note 5 telefonlar için sitemizde yayınlanmış tüm ipuçlarını, sorunlar ve çözüm önerilerini biraraya topladık.

Umarım cihazınızla ilgili hiçbir sorunla karşılaşmazsınız ama eğer karşılaşırsanız da çözümlerimiz işinize yarar.

İşte o sorunlar ve çözüm önerilerimiz.

Samsung Galaxy Note 5 Nasıl Hızlandırılır?

Galaxy Note 5, her akıllı telefonda olduğu gibi sürekli kullanımdan dolayı zamanla performans sorunları yaşamakta ve hızı düşmektedir. Siz de, Galaxy Note 5′i nasıl hızlandırırım? tarzında düşüncelere sahipseniz sizler için hazırladığımız bu Note 5 hızlandırma yazımız oldukça işinize yarayacaktır. Gerçekten bu işlemleri uyguladığınız takdirde cihazınızda gözle görülür bir hızlanma yaşayacaksınız. Devamı için tıklayın.

Galaxy Note 5′i Fabrika Ayarlarına Döndürme – Resetleme Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy S6 Edge Plus ile aynı anda duyurulan Samsung’un şu an için en yeni telefonu olan Galaxy Note 5‘te de diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi bazı sorunlar meydana gelebilmektedir. Gerek üretici, gerek ise kullanıcı kaynaklı bazı problemlere karşı uygulanan çözümlere rağmen sorunlar düzelmiyorsa cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmekten başka seçeneğiniz kalmıyor. Hadi gelin cihazınıza hem ayarlar bölümünden hem de arayüzden nasıl resetleyeceğinize birlikte göz atalım. Devamı için tıklayın.

Galaxy Note 5′e Ters Takılan S Pen Nasıl Çıkarılır?

Galaxy Note 5′e Ters Takılan S Pen Nasıl Çıkarılır

Samsung, 13 Ağustos tarihinde yeni nesil amiral gemisi Galaxy Note 5’i tüm dünyaya duyurmuştu. Başarılı tasarımıyla dikkatleri çeken telefonun son olarak yenilenen tasarımında S Pen hatası olduğu ortaya çıktı. Bazı Note 5 kullanıcıları da bu hatadan nasibini aldı ve telefonun mekanizmasını bozabildiğinden dolayı yüksek maliyetli tamirlerle baş başa kaldılar. Bir YouTube kullanıcısı, Galaxy Note 5 modelinde sıkışan S Pen kalemini mekanizmayı bozmadan ve telefona zarar vermeden nasıl çıkarabileceğinizi anlatan… Devamı için tıklayın.

Samsung Galaxy Note 5 Root Erişimi

Teknoloji dünyasına ilgi duyan biriyseniz ve Samsung Galaxy Note 5 akıllı telefonun potansiyelini açığa çıkarmak istiyorsanız root erişimi sağlamak ve custom recovery kurulumu gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Android dünyasında root erişimi sağlanan akıllı telefonlarda ileri düzey özelleştirmeler gerçekleştirilebiliyor. Samsung Galaxy Note 5 root erişimi sağlama işlemi oldukça kolay. Root erişimini sağladıktan sonra Galaxy Note 5’i optimize edebilirsiniz; multitasking sorunlarını giderebilir, kamera kalitesini iyileştirebilir, özelleştirilmiş ROM’ları cihaza yükleyebilirsiniz. Devamı için tıklayın.

Samsung Galaxy Note 5’e Hard Reset Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy Note 5, telefonda oluşan sorunlar için ilk yapılacak işlem olan fabrika ayarlarına çevirme ve hard reset atma nasıl yapıldığını bu yazımızda bulabilirsiniz. Menüden… Devamı için tıklayın.

Galaxy Note 5 Wi-Fi Sorunu ve Çözümü

Gerek işletim sistemi gerekse de donanımsal bazı sorunlardan dolayı ara sıra Galaxy Note 5 cihazında da bazı modemlere bağlanmakta sorun yaşayabiliyor. Bu sorunları ortadan kaldırmak ise çok basit. İşte çözümümüz. Devamı için tıklayınız.

Galaxy Note 5 Isınma Sorunu ve Çözümü

Neredeyse tüm akıllı cihazlarda biraz da olsa ısınma sorunu yaşanabiliyor. Özellikle büyük işlemcili ve çok fazla özelliği olan cihazlarda, yüksek çözünürlüklü görüntü sunan cihazlarda ve çoklu işlem özelliğinin aktif olduğu telefonlarda bu sorun oldukça sık görülmektedir. İşte çözümümüz. Devamı için tıklayınız.

Galaxy Note 5 Bluetooth Bağlanma Sorunu ve Çözümü

Her ne kadar dosya paylaşım programları günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılsa da bazı büyük boyutlu dosyaları gönderirken, internetten tasarruf sağlayabilmek adına Bluetooth bağlantısını kullanıyoruz. Özellikle son zamanlarda bağlantı konusunda Lollipop sürümünde birçok hata ile karşılaşılıyor. İşte çözümlerimiz. Devamı için tıklayınız. Devamı için tıklayınız.

Galaxy Note 5 Kapanma Sorunu ve Çözümü

Genellikle yeni cihazlarda çok sık karşılaşılmasa da özellikle yanlış kullanımlardan ya da bazı zararlı uygulamalardan dolayı cihazınız kendini yeniden başlatabilir. İşte çözümlerimiz. Devamı için tıklayınız.

Galaxy Note 5 Performans – Donma Sorunu ve Çözümü

Her ne kadar yeni cihazlarda çok sık karşılaşılmasa da, cihazın kullanım süresi arttıkça performans sorunları da oluşmaya devam eder. İşte cihazınızı hızlandırabileceğini düşündüğümüz ve donma problemlerinin giderilmesini sağlayabilecek çözümlerimiz. Devamı için tıklayınız.

Galaxy Note 5 Batarya Sorunu ve Çözümü

Özellikle arka kapağın açılmaması, son zamanlarda oldukça sık karşılaştığımız batarya şişmeleri için önlem alamamamız anlamına geliyor. Bu da her ne kadar telefonumuz için olsa da aynı zamanda bizim için çok büyük bir tehlike oluşturabiliyor. İşte bataryanızdaki sorunları giderebilmeniz ve cihazınızı daha uzun sürelerde şişme olmadan sağlıklı bir şekilde kullanabilmeniz için tavsiyelerimiz. Devamı için tıklayınız.

Galaxy Note 5 S Pen Sorunu ve Çözümü

Galaxy Note 5, başarılı tasarımıyla dikkatleri çekmesinin yanı sıra S Pen tasarımında bir hata olduğu ortaya çıktı. Üstelik bu hata, kullanıcıların biraz da olsa canını sıkacak gibi görünüyor. Bilindiği gibi önceki Note modellerinde S Pen, arka tarafı daha geniş yapıldığından dolayı ters olarak yerine takılamıyordu. Devamı için tıklayınız.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.