iPhone 7 Plus Özellikleri

iPhone 7 Plus nihayet resmi olarak tanıtıldı. iPhone 7 Plus özellikleri , çıkış tarihi, fiyatı ve telefonla ilgili merak ettiğiniz tüm  sorularınıza cevaplar yazımızda yeralmaktadır.

iPhone 7 Plus Özellikleri

iPhone 6’dan bu yana gelen tasarımsal anlayışın büyük oranda devam ettirildiği iPhone 7 Plus, çift kamerası ve anten çizgileri ile dışarıdan bakıldığında kolayca ayırt edilebiliyor. Büyük bir sürpriz ile birlikte gelen iPhone 7 Plus, IP67 sertifikası ile suya ve toza karşı dayanıklı.

iPhone 7 Plus Özellikleri

Apple A10 Fusion işlemcisi ve 2 GB RAM‘i ile rakiplerine performans anlamında büyük fark atan iPhone 7 Plus, çift kamerası ile fotoğraf ve video yetenekleri konusunda kendini kanıtlamayı başarıyor. Ayrıca Apple, iPhone 7 Plus ile birlikte 3.5 mm kulaklık girişine veda ediyor.

iPhone 7 Plus, Apple A10 ile Rakiplerine Meydan Okuyor!

Apple A9 işlemci ve PowerVR GXA6850 grafik birimi ile kullanıcılara iPhone 6s modelinde oldukça yeterli bir performans sunmayı başaran Apple, iPhone 7 Plus modelinde A10 Fusion ile bu performansı en üst seviyeye taşıyor.

iPhone 7 Plus Özellikleri

Apple’ın dünyanın en hızlı akıllı telefonu olarak lanse ettiği iPhone 7 Plus’ın yeni 4 çekirdekli Apple A10 işlemcisi, Apple A9’a göre yüzde 40, A8’e göre ise iki kat daha fazla performans sunuyor.

iPhone 7 Plus Özellikleri

İlk iPhone’a göre 120 kat daha hızlı olan iPhone 7 Plus, grafik tarafında ise iPhone 6s gibi Apple A9 işlemciden güç alan cihazlara göre yüzde 50, Apple A8’den güç alan cihazlara göre ise 3 kat daha performanslı.

A10 Fusion’un sahip olduğu grafik işlemcisi, oyunlarda efektlerin en iyi şekilde görüntülenmesini sağlıyor. Apple bu konuyu, konsol seviyesi oyun deneyimi olarak açıklıyor.

Çift kamera gibi etkenler nedeniyle beklentiler bellek konusunda 3 GB seviyesine yükselmiş durumdaydı ancak Apple, iPhone 7 Plus modelinde 2 GB RAM kullanmaya devam ediyor.

Retina HD Ekran ile Renkler Çok Daha Canlı!

Uzun bir aranın ardından ekran teknolojilerini yenileyen Apple, iPhone 7 Plus’ta Retina HD ekrana geçiş yapıyor. %25 daha fazla parlaklık sunan bu ekran, gelişmiş renk gamutu sayesinde renkleri en doğru şekilde görüntülemenizi sağlıyor.

iPhone 7 Plus Özellikleri

Ekran boyutu konusunda değişikliğe gitmeyen Apple, iPhone 7 Plus modelinde tıpkı iPhone 6 Plus’ta olduğu gibi 5.5 inç büyüklüğünde bir ekrana yer veriyor.

Çift Sensör ile Kamera Yetenekleri Artıyor!

iPhone 7 Plus’ın 12 megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 diyafram aralığına sahip olan çift kamerası, DSLR fotoğraf makinesi deneyimini akıllı telefonunuzda yaşamanızı sağlıyor. 2x optik ve 10x yazılımsal yakınlaştırma yapabilen kamera, geniş açı ve tele foto arasında hızlıca geçiş imkanı sunuyor.

iPhone 7 Plus Özellikleri

Daha önceki modellerde olduğu gibi 4K video çekim yeteneğine sahip olan iPhone 7 Plus, 1080p çözünürlükte 60 ve 120 fps, 720p çözünürlükte ise 240 fps ağır çekimler yapabilmenizi sağlıyor. Ayrıca Apple, sonunda kullanıcılardan ön kamera konusunda gelen eleştirilere cevap vererek iPhone 7 Plus’ta 7 megapiksel çözünürlükte Facetime ön kameraya yer verdi.

Kamera Dışında Benzer Tasarım Anlayışı!

Kullanıcılara büyük bir sürpriz yaparak IP67 sertifikası ile gelen iPhone 7 Plus, 1.5 metre suyun altında 30 dakika kalabiliyor. Apple’ın kamera yeteneklerini güçlendirmek için iPhone 7 Plus’ta yer verdiği çift kamera, tasarımsal anlamda telefonun diğer iPhone modellerine göre kolayca ayırt edilmesini sağlıyor.

iPhone 7 Plus Özellikleri

Ayrıca, iPhone 6 ve iPhone 6s modellerinde cihazın arka kısmında yer alan anten çizgileri, iPhone 7 Plus’ta köşelere taşınmış durumda. 3.5 mm kulaklık girişi kaldırıldığı için, cihazın altında sadece Lightning portu yer alıyor.

3.5 mm kulaklığa sahip olan kullanıcıları mağdur etmeyen Apple, Lightning – 3,5 mm çevirici adaptöre kutu içeriğinde yer veriyor.

iPhone 7 Plus Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 7 Plus Özellikleri tanıtımımızdan sonra sıra geldi fiyata acaba iPhone 7 Plus fiyat ne olacak?

iPhone 7 Plus, 16 Eylül tarihi itibariyle satışa sunulacak. 32 GB’lık model için 769 dolar fiyat belirlenirken, telefonun Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı henüz açıklanmadı.

iPhone 7 Plus Özellikleri

Siyah, simsiyah, altın roze altın ve gümüş renk seçenekleri ile satışa sunulacak olan telefonun, 32 / 128 ve 256 GB depolama alanı seçeneği bulunuyor. Ayrıca, simsiyah olan modelin sadece 128 GB ve 256 GB depolama alanı ile sunulduğunu belirtelim.

iPhone 7 Plus Teknik Özellikleri

iPhone 7 Plus Özellikleri ni kısaca özetleyecek olursak ;

* 5.5 inç 1920 x 1080 piksel çözünürlüklü ekran, 1300:1 kontrast oranı, 3D Touch

* Dört çekirdekli 64 bit A10 Fusion işlemci

* 2 GB RAM, 32 GB / 128 GB / 256 GB depolama seçenekleri

* iOS 10 işletim sistemi

* 12 megapiksel geniş açı f/1.8 ve telefoto f/2.8 lens, OIS,dört LED’li True Tone Flash, 4K 30 fps video kaydı

* 7 megapiksel ön kamera, Full HD video kaydı, f/2.2 lens

* Basınca duyarlı home butonu

* IP67 sertifikası

* 158.2 x 77.9 x 7.3 mm kasa ebatları ve 188 gram ağırlık

Merak Edenlere: iPhone 7 Özellikleri

↓Bu Karşılaştırmalarada bakabilirsiniz:

↔iPhone 7 – iPhone 7 Plus Karşılaştırması

↔iPhone 7 – Galaxy S7 Karşılaştırması

↔iPhone 7 – iPhone 6s Karşılaştırması

iPhone 7 Plus – Galaxy Note 7 Karşılaştırması

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir