Rossmann İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2023

Alman devi ve Alman alt yapılı Rossmann, ülkemizde de birçok şubesiyle kozmetik alanında güzel bir hizmet vermektedir. Alman perakende devi, kısa zaman önce ülkemize yerleşerek birçok ilimizde şubesini açmayı başarmıştır. Ülkemizde de bayağı ilgi gören firma, hem kendini geliştirmeye başlamış hem de ülke istihdamına olumlu katkılar sağlamıştır. Peki Rossmann şubesinde çalışmak isteyen personel adayları, firma bünyesinde hangi şartlarla çalışabilir ve ne kadar maaş alabilirler?

Rossmann Çalışma Şartları

Rossmann firmasında personeller günlük net olarak 8 saat çalışmaktadır. Tabii ki net olan bu sürecin içerisine, gün içerisinde verilecek olan çay ve yemek molaları da dahil edilmiştir. Ayrıca personeller, haftada bir gün izinlidir ve haftalık değişen vardiyalarla çalışırlar. Son olarak firmanın kategori açısından daha rahat olduğunu ve bir yıllık sürecinizin ardından 14+2 günlük yıllık izninizi alabileceğinizi söyleyebiliriz.

Rossmann Maaşları

Rossmann bünyesinde yeni işe başlayan personeller, asgari ücret kazanmaktadır. Lakin bu ücrete, prim ücretleri oldukça etken rol oynamaktadır. Eğer firmanın aylık olarak belirlediği satış kotası aşılırsa, personeller maaşlarının 4/1’i kadar prim alırlar. Ayrıca personellere yol ücretleri maaşla birlikte ödenirken, yemek ücretleri de multinet gibi kartlara yatırılır. Yatırılan bu ücreti alışveriş merkezlerinde veya restoranlarda harcayabilirsiniz.

Kısacası Rossmann firmasında işe girdiğiniz zaman Maaş+Prim+Yemek+Yol gibi imkanlarla çalışmaya başlayabiliyorsunuz.

Sevebilirsin...