QR Kod Nasıl Oluşturulur?

Uzun zamandan beri birçok alanda kullanımda olan QR kodlar çeşitli firmaların sıklıkla kullandığı bir yöntem. Genel olarak telefon numarası, e-posta adresi, iletişim bilgileri, SMS ya da MMS veya coğrafi konum bilgisine yönlendirmek için kullanılır.  (Bknz:Karekod (QR Kod) Nedir, Nasıl Çalışır? ) Son zamanlarda kullanımı sıklaşan ve neredeyse her alanda karşımıza çıkan QR kodlar herkes tarafından oluşturularak kullanılabilir. Peki QR Kod Nasıl Oluşturulur?

QR Kod Nasıl Oluşturulur?

QR kod oluşturmak son derece basittir. Firmalar bu kodları daha çok ciddi olarak yapılan etkinlikler ya da promosyonlarda sıklıkla kullandığını görüyoruz. Günümüzde sosyal ağ uygulamaları tarafından kullanılmaya başladır. Örnek olarak WhatsApp web QR kod ile aktif oluyor. QR kodu kullanan sadece WhatsApp değil popüler olan uygulamaların nerdeyse tamamında karşımıza çıkıyor. Özellikle telefon kameraları aracılığı ile kullanımının gerçekleşmesi birçok yaratıcı fikre de ev sahipliği yapıyor diyebiliriz.

Bu yazımızda sizlere QR kod nasıl oluşturulur bunun detaylarını anlatmaya çalışacağız. QR kod oluşturarak yaratıcı fikirlere de imza atmanız mümkün. Japonya vatandaşı bir erkek sevgilisine gönderdiği QR kod şeklinde bir pastayla sevgilisine pastayı taratmasını isteyerek onu özel olarak hazırlanmış ve içeriğinde evlenme teklifi buluna bir sayfaya yönlendirerek teklifte bulunduğunu ilginç örnekler arasında verebiliriz.

QR kod oluşturmak için ilk olarak QR kod olarak yönlendirmek istediğimiz sayfayı açıyoruz. Ardında hazırladığımız sayfanın linkini kopyalıyoruz. Bu aşamaya kadar her şeyi hazırladıktan sonra.

QR kodu hazırlamak için bu alanda hizmet veren sitelerden birine giriş yapmanız gerekiyor. Bu QR kod oluşturmak için hizmet veren sitelerden bir tanesini bağlantısını verelim dilerseniz BURADAN giriş yaparak işleme devam edebiliriz.

QR Kod Nasıl Oluşturulur?

Sizlere QR kod oluşturmanız için verdiğimiz siteye giriş yaptıktan sonra ki aşamada açılan sayfa üzerinden URL sekmesine tıklıyorsunuz. Açılan sekmede bulunan boş alana önceden hazırladığımız sayfanın kopylamış olduğumuz linki yapıştırıyoruz.

QR Kod Nasıl Oluşturulur?

Hazırladığımız linki yapıştırdıktan sonra ekranın açık olan pencerenin sağ tarafında oluşturulan QR kodu göreceksiniz. Oluşturduğunu QR kodu istediğimiz boyutlara göre biçimlendirip kayıt ediyor ve nasıl kullanmak istiyorsanız o amaçla kullanabilirsiniz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.