Pokestop Nedir?

Pokemon Go’da sadece Pokemonlar bulunmuyor. Haritanın belli alanlarında Pokestop denilen ve oyun içinde gereken eşyaları alabileceğiniz yerler mevcut. Pokestoplar genelde şehirlerin bilindik ve merkezi alanlarında bulunuyorlar ve haritada ayrı bir sembol ile belirtilmiş oluyorlar. Pokestop Nedir?

Pokestop Nedir

Bir Pokestop’tan alabileceğiniz şeylerin başında Poketopları (Pokeball) geliyor. Oyunda şu an için 3 tip Poketopu mevcut; Pokeball, Great Ball (12. Seviyeye gelindiğinde alınabiliyor) ve Ultra Ball (20. Seviyeye gelindiğinde alınabiliyor). Poketopları oyunda hayati bir önem taşıyor, Poketopları olmadan Pokemonları yakalayamıyorsunuz ve oyun boyunca sürekli harcanan eşyalar arasında.

Pokestop’larda bulabileceğiniz bir diğer önemli eşya da Incense. Incense sayesinde etrafınızda bulunan ama göremediğiniz gizli Pokemonları kendinize çekmeniz mümkün oluyor. Kullanıldığı andan itibaren 30 dakika boyunca aktif kalan Incense ile Pokemon bulma şansınız bir hayli artıyor.

Pokestop’tan alabileceğiniz bir diğer mucizevi eşya, Egg Incubutor. Oyunda gezindiğiniz süre boyunca karşınıza sadece Pokemon değil yumurtalar da çıkıyor bu yumurtaların içinden de tabi ki Pokemon çıkıyor. Fakat bu yumurtalar tek başlarına bir şey ifade etmiyorlar ve yumurtalar açılması için kuluçkaya ihtiyaç duyuyorlar, bu kuluçka vazifesini de Egg Incubutor’lar görüyor. Oyunun başında size bir adet Incubutor veriliyor ama bu alet çabuk bozulabiliyor bu sebeple bir Pokestop’a gidip Coin karşılığı başka bir tane alabiliyorsunuz.

İstanbul’un Pokemon ve Pokestop Cenneti Olan 10 Yeri

Pokestop’lardan alabileceğiniz bir diğer faydalı eşya ise Lure Module. Lure Module’ler Pokestop’lar etrafında kullanılabiliyor ve kullanıldığı andan itibaren 30 dakika boyunca Pokestop etrafında Pokemon belirmesini sağlıyor. Sizin kullanmış olduğunuz Lure Module’ün etkisinden etraftaki diğer oyuncular da faydalanabiliyor. Özellikle büyük park ve çok sayıda Pokestop olan yerlerde sıkça  Lure görebilirsiniz. Maçka parkı, Abbasağa parkı, Moda sahil, Beşiktaş sahil gibi yerlerde günün her saati Lure bulunan Pokestop’lar ile karşılaşabilirsiniz.

Pokestop’ta bulabileceğiniz bir diğer kullanışlı eşya ise Razz Berry, dışarda gezerken bir Pokemon’a denk geldiğinizde önce o Pokemon’a Razz Berry verirseniz, Poketopu attığınızda o Pokemonu yakalamanız daha kolay oluyor, bu sebeple yanınızda birkaç tane Razz Berry olması sizin için faydalı olacaktır.

Pokemonları savaştırmak, Pokemon Go’daki temel aktivitelerden bir tanesi. Savaştırdığınız Pokemonlar da haliyle zarar görüyor ya da savaşamayacak duruma geliyor. Bu gibi durumlar için Pokestoplar’da 2 adet eşya mevcut, Potion ve Revive; Potion, GYM’deki savaşların ardından canı azalan Pokemonunuzun canını geri doldurmak için kullanılan bir eşya. Şu an için 3 farklı potion çeşidi mevcut; Potion (20 HP), Super Potion(50 HP), Hyper Potion(200 HP).  Revive ise savaş sonucu tüm canını kaybeden Pokemonları tekrar canlandırmak için kullanılan bir eşyadır. Eğer bir Gym’de savaşıyorsanız yanınızdan potion ve revive eksik etmeyin.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir