Stardust (Güçlendirme Puanı) Nasıl Elde Edilir ?

Pokemonlarınızı güçlendirmek için hayati öneme sahip olan Stardustları nasıl kazanacağınızı Stardust (Güçlendirme Puanı) Nasıl Elde Edilir başlıklı bu yazımızda detaylı şekilde aktaracağız.

Stardust (Güçlendirme Puanı) Nasıl Elde Edilir ?

Şuan için 2 yöntem bulunmaktadır. İlkini zaten her pokemon avcısı bilmekte olup en fazla kullanılan ve en fazla kazanılan yöntemdir.

Bu yöntem, avladığınız pokemon başına kazandığınız güçlendirme puanı yani stardusttır. Yakalanan her pokemon için Pokemon Go’da 100 Stardust kazanırsınız. Güçlendirme işlemi için ise pokemonun değerine göre 3000lere kadar çıkan stardust ihtiyacınız olacak. Bu nedenle ne kadar çok pokemon avlarsanız elinizdeki Stardust miktarıda o denli yükselecektir.

İkinci yöntem ve şuan için çok fazla kullanılmasada ilerleyen zamanlarda güçlü hesapların çok fazla stardust kasacağı yöntemdir. GYM korumacılığı olarak adlandıracağımız bu yöntemde pokemonunuzun bulunduğu her GYM size 20 saatte bir olmak koşulu ile stardust verecektir.

1 adet pokemon ile bir GYM koruyorsanız 500 stardust kazanacaksınız. Pokemon sayısı ve koruduğunuz GYM sayısı arttığında bu miktarda ciddi oranda artacaktır. Fakat bu yöntem ilk etapta kullanılacak bir yöntem değildir maalesef. Bunun nedeni ise bir Pokemon Go Savaş arenasını elinizde tutmak için çok güçlü pokemonlara ihtiyacınızın olması.

İlk etapta pokemon yakalayarak kasacağınız stardustlar ile elinizdeki özellikleri kaliteli pokemonları geliştirip daha sonra size en yakın GYM’lerde savaşlara sokup oraları tutarak günlük hiç pokemon yakalamasanız dahi stardust kazanmanız kolay olacak.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.