GYM Nasıl Ele Geçirilir?

Pokemon GO’da rakip takım tarafından kontrol edilen bir GYM, içindeki tüm pokemonları yendikten sonra sizin olabilir. Savaşmak için 6 adete kadar pokemon seçersiniz. Savaşta yendiğiniz her rakip takım pokemonu, o GYM’in prestijini düşürür. Prestij 0’lanırsa da GYM sizin olur. Aynı anda birden fazla oyuncu aynı GYM’e saldırabilir.GYM Nasıl Ele Geçirilir?

GYM Nasıl Ele Geçirilir?

Eğer başka takıma ait bir Gym’i ele geçirmek istiyorsanız, siz veya takım arkadaşlarınızın o Gym’e saldırması gerekiyor. Ele geçirme işleminin başarılı olması için takım olarak saldırmanız daha faydalı olacaktır.

Bir Gym’i ele geçirmek istiyorsanız Pokemonları savaştırma konusunda da iyi olmanız gerekli. Savaş ekranı açıldıktan sonra yapabileceğiniz 3 temel hareket var; dodge(kaçınma), normal saldırı ve özel yetenek.

Dodge yapmak için, karşı taraf saldırı yaptığında ekranda elinizi sağa ya da sola kaydırmanız gerekiyor, bunu yaprak saldırıdan kaçınabilirsiniz ve Pokemonunuz HP kaybetmez.

Normal Saldırı yapmak için ekrana hızlı dokunmanız yeterlidir.

Özel Yetenek kullanmak için Pokemonunuzun HP’sini gösteren barın altındaki diğer barın dolması gerekiyor. Bar dolduğu zaman Pokemonunuzun üstüne elinizi basılı tutarak özel yeteneğini kullanabilirsiniz.

Pokemonları savaştırırken, Pokemon tiplerinin birbirlerine olan üstünlüklerini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Karşı takımın Gym’ine saldırmadan önce o Gym’deki Pokemonları inceleyin ve sahip olduğunuz Pokemonlar arasından o Pokemonlara üstün gelebilecek tipleri seçin ve savaştırmak için sıralayın. Aşağıdaki görselde hangi tip Pokemonun, hangi tip Pokemonlara ne kadar hasar verebildiği ve hangi tip Pokemonlardan ne kadar hasar aldığını görebilirsiniz.

GYM Nasıl Savulunur?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.