Google Pixel XL İle Nexus 6P Karşılaştırması

Google’ın 2016 model yeni telefonu Pixel XL ve Nexus 6P’ye karşı. Bakalım farklar nelermiş? İşte Google Pixel XL ile Nexus 6P Karşılaştırması

Google’ın Nexus serisine son vererek bu sene Pixel serisine başlayacağından defalarca bahsetmiştik. Pixel ve Pixel XL adıyla çıkacak olan HTC üretimi bu cihazlar, Nexus telefonların son üyeleri LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P’ye karşı tabiki daha iyi cihazlar olarak karşımıza çıkacak.

Peki, kağıt üzerinde bu  yeni Pixel telefonlar, Nexus telefonlara göre ne gibi artıları var? İşte gelin hep beraber bu farklara bir göz atalım.

Google Pixel XL İle Nexus 6P Karşılaştırması

Bu sefer iki dev telefona geçiyoruz. İlk olarak yine erkanlarına bakacak olursak yine bir miktar küçülmeye gidildiğini ve Nexus 6P’deki 5.7 inç 2K ekranın, 5.5 inç 2K’ya çekildiğini görmekteyiz. Ancak Nexus 6P’de de AMOLED ekran kullanıldığı için kalite bazında bir fark olacağını sanmıyorum.

Donanım noktasında ise Snapdragon 810’a sahip olan Nexus 6P, bu sefer Pixel XL ile tıpkı Pixel’de olduğu gibi Snapdragon 821’e terfi edecek. Böylece performans noktasından ziyade bataryayı daha ekonomik kullanacak ve aynı zamanda daha iyi de bir işlem hızı sunabilecek.

Google Pixel İle Nexus 5X Karşılaştırması

Bellek noktasında da 3GB’dan 4GB’a geçecek olan cihaz, kamera konusunda ise Nexus 6P ile bire bir sonuç veriyor gözükse de, 12MP arka ve 8MP ön kamerada illaki daha fazla geliştirmeler ve kalite bazında daha iyi bir sonuç gösterecek. Yine tıpkı 5X ve Pixel arasında olduğu gibi bataryayı Nexus 6P’deki 3.450mAh şeklinde sabit tutacak olan Pixel XL, S810’un bataryayı sömürmesinden dolayı çok büyük ihtimalle aynı batarya büyüklüğüne rağmen daha iyi bir batarya performansı bizleri bekliyor olacak.

Sonuç olarak devasa farklar olmasa da güzel değişikliklerin ve yeniliklerin yapılacağı Pixel cihazlarının Nexuslara göre farklarına aşağıdaki tablodan da göz atabilirsiniz;
google-pixel-ile-nexus-5x-karsilastirmasi-tablo

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.