iPhone 7 İle Gelecek Yenilikler Neler?

Marka algısı açısından dünyada en çok sevilen şirketi olarak nitelendirebileceğimiz Apple, bu yılki yeni akıllı telefonları iPhone 7, iPhone 7 Plus ve son söylentilere göre iPhone 6 SE’yi 7 Eylül 2016 tarihinde düzenleyeceği basın toplantısında resmi olarak tanıtacak. Bizde bu yazımızda iPhone 7 İle Gelecek Yenilikler i derledik.

iPhone 6 ve 6S ailesine göre çeşitli tasarım değişiklikleri, yeni özellikler ve performans artışıyla birlikte bu yılın en iyisi olmaya aday iPhone 7’nin tanıtılacağı güne oldukça kısa bir süre kala bu yazımızda iPhone 7 hakkında paylaşılan sızıntılara göre cihazla birlikte gelecek yenilikleri derledik.

iPhone 7 İle Gelecek Yenilikler Neler

Kulaklık girişine iPhone 7’de veda ediyoruz

Paylaşılan sızıntılara göre ve Apple’ın kurucularından biri olan (halihazırda Apple’da hissesi de bulunan) Steve Wozniak’ın da yorumlarına göre iPhone 7’de artık 3.5mm kulaklık girişi görmeyeceğimiz kesinleşti diyebiliriz. Böylelikle iPhone 7 kullanıcıları kulaklıklarını bir şekilde ya Lightning girişi üzerinden cihazına bağlayacak ya da kablosuz kulaklık tercih edecekler.

iPhone 7 İle Gelecek Yenilikler Neler1

Açıkçası Apple’ın böyle bir adım atmasına birçok kişi anlam veremiyor. Kulaklık girişi olmayınca cihazın incellemesinin önü açılır derken iPhone 7, 6S ile aşağı yukarı aynı kalınlıkta geliyor ve boyut açısından pek de bir farklılık sunmuyor. Böylelikle Apple’ın Lightning girişinden takılacak kulaklıkla kullanıcıların daha iyi bir ses performansı elde etmesine imkan tanıyacak olması ise bence kulaklık girişinin tamamen ortadan kalkması için yeterli bir sebep değil. Apple’ın neden böyle bir adım attığını ise düzenlenecek basın toplantısında resmi duyuruyla birlikte göreceğiz.

Home Tuşu iPhone 7 ile birlikte değişiyor

iPhone 7 İle Gelecek Yenilikler Neler2

Şu ana kadar paylaşılan sızıntılar iPhone 7 ile birlikte mevcut Home tuşunun da farklılık göstereceğini kanıtlıyor. Söylenenlere göre Apple, yeni iPhone 7’de fiziksel olarak basma hissiyatına sahip bir Home tuşu yerine, 3D Touch teknolojisini kullanan soft bir Home tuşuna iPhone 7’de yer verecek.

Çift kamera geliyor

iPhone 7’de değil ama, sızıntılar iPhone 7 Plus modelinde şirketin çift arka kameraya yer vereceğini gösteriyor. Ancak çift kamera sadece güzel fotoğraflar çekmeyi amaçlamıyor olabilir.

iPhone 7 İle Gelecek Yenilikler Neler3

Aynı zamanda çevredeki kişilere maddi durumunu belirtmek amacıyla iPhone satın alan kullanıcılar, çift kameralı model iPhone 7 Plus olacağı için iPhone 7’nin de üstü bir modele sahip olduğunu çift kamera sayesinde kanıtlayabilecek gibi bir düşünce de birçoğunuzda oluşabilir. Tabii ülkemizde uçuk telefon fiyatlarında ve halkın telefonlara yüklediği anlamda böyle düşünülse de Apple’ın gerçekten çift kamerayla sadece daha iyi ve geniş açılı fotoğrafları hedeflediği söylenebilir.

iPhone 7 modelinde ise iPhone 6S’e göre kamera daha fazla büyüyecek ve gelişecek ancak standart iPhone 7 modelinde tek arka kamera olacak.

iPhone 7’nin yeni rengi: Deep Blue

iPhone 7 İle Gelecek Yenilikler Neler4

Son dönemde gelen sızıntılar ise iPhone 7’ye yeni renk seçeneği olarak Deep Blue ya da Dark Blue olarak adlandırılabilecek mavi renk seçeneğinin de ekleneceğini gösteriyor.

Hatırlayacak olursanız Samsung da bu yıl Note 7 modelinde mavi renk seçeneğini renk seçenekleri arasına katmış ancak Apple’a göre çok daha açık ve yumuşak bir ton tercih etmişti.

Daha yüksek performans

iPhone 7 İle Gelecek Yenilikler den biride yüksek performans.Açıkçası Apple kullanıcı deneyimine ve kararlı bir işletim sistemine önem verdiği için teknik detaylarını paylaşmayı pek sevmiyor ve arkaplanda nasıl oyuncular olursa olsun akıcı bir cihaz deneyimini kullanıcılarına sunuyor. Tabii elbette bu Apple teknik anlamda bir geliştirme yapmıyor sonucunu bize vermiyor. Söylenenlere göre Apple, yeni modelinde Apple A10X olarak adlandırdığı yeni işlemcisine iPhone 7 ailesinde yer verecek ve bununla birlikte cihazlarındaki RAM miktarını 3GB RAM‘e çıkaracak.

iPhone 7 İle Gelecek Yenilikler Neler5

Şimdilik hakkında bilinen detaylar bunlar olsa da zaman zaman “Bak o böyle değil, şu şekilde.” tarzında yeni haberler de gelmeye devam ettiği için hala sızıntılara kesin gözüyle bakamıyoruz. Ayrıca iPhone 6 SE modelinden ise henüz pek fazla ses seda yok, keza iPhone 7 Pro isimli bir modelin de dedikoduları bir süredir dolaşıyor ancak son dönemde kesilmişti.

Haberin girişinde de belirttiğimiz gibi iPhone 7’ye ait (ve gelirse 6 SE) tüm detayları 7 Eylül‘de düzenlenecek basın toplantısıyla birlikte resmi olarak öğreneceğiz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir