Pokemon GO Oynayanların Kullanması Gereken 5 Uygulama

Pokémon GO bütün dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Nintendo hisselerini yüzde elli arttırmayı başaran ve bütün bir şirketin market değerini milyarlarca dolar yükselten oyun, Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından oynanmaya devam ediyor. Haliyle oyun için de çeşitli uygulamalar ve hizmetler de devreye giriyor. Bu yazımızda Pokemon GO Oynayanların Kullanması Gereken 5 Uygulama  yı derledik.

Pokémon GO oyuncularının en çok muzdarip olduğu konulara eğilen bu uygulama ve hizmetler, oyundan aldığınız zevki arttıracakları gibi birçok yarar da sağlıyorlar. İletişimden para ödüllerine kadar birçok farklı seçeneğe yoğunlaşan bu listemizde, henüz oyunun ilk günlerinde karşımıza çıkan bu uygulamalar da bizleri bir hayli şaşırtmayı başarıyor. Hazırsanız kesinlikle bakmanızı önerdiğimiz o 5 uygulamaya başlayalım.

Pokemon GO Oynayanların Kullanması Gereken 5 Uygulama

1- Battery GO

pokemon go batarya yardımcısı

Şimdilik sadece Android üzerinde çalışan bu uygulama, Pokémon GO oynarken daha az enerji tüketmenizi ve bataryanızla daha uzun ömürlü oyunlar çıkarmanıza yarıyor. Uygulama sayesinde ekranınız kapalı olsa bile oyundan bildirimler almaya devam edebiliyorsunuz ve oyun içindeki faaliyetlerinizi sürdürebiliyorsunuz. En basitinden uygulamayı açıp, telefonunuza cebinize koyabiliyor ve böylece yumurtalarınızı çatlatmak için kolay bir yol elde etmiş oluyorsunuz.

Battery Go Android İndir – Android İçin Pokemon Go Batarya Uygulaması

2- PokéVision

PokeVision

Oyunu kolaylaştıran hizmetlerin en başında PokéVision geliyor. Bir harita üzerinden çalışan bu internet sitesi aracılığıyla telefonunuzu dahi açmadan, çevrenizdeki Pokémonları görebiliyorsunuz. Haritadan istediğiniz bölgeyi seçerek, o bölgelerdeki Pokémonları görebildiğiniz gibi yaşadığınız yerin çevresinde bulunan nadir Pokémonları da hemen görme şansı yakalayabiliyorsunuz.

Uygulama direkt olarak Pokémon GO üzerinden veri aldığı için haritada görünen Pokémonlar gerçekten de orada yer alıyor ve tam olarak o bölgeye gittiğinizde gerçekten o Pokémonlara sahip olabiliyorsunuz. Ancak bu hizmetin, Pokémon sunucularının çalıştığı anlarda çalıştığının altını çizelim.

PokeVision İndir – Çevrenizdeki Pokémonları Görüntüleme Uygulaması

3- Messenger for Pokémon GO

messenger pokemongo

Pokémon GO oynarken iletişim ihtiyacınızı Facebook Messenger üzerinden karşılayabildiğiniz gibi WhatsApp’ın yeni getirdiği kolay mesaj gönderme seçeneğini de kullanmanız mümkün. Ancak Messenger for Pokémon GO, oyuna yönelik sunduğu seçeneklerle, bütün Pokémon avcılarının yeni gözdesi olmaya aday. Uygulama Facebook Messenger tarzı, küçük bir baloncuk ile mesajlarınızı kontrol etmenize yardımcı oluyor. Eğer çevrenizde aynı uygulamayı kullanan başka Pokémon oyuncuları varsa bu uygulama üzerinden onları görebiliyor ve iletişme geçebiliyorsunuz. Ayrıca takımınız için bir grup konuşması kurarak, yaşadığınız bölgeyi ele geçirmek için ilk adımı da atabiliyorsunuz.

Messenger for Pokemon GO Android İndir – Pokémon GO İçin Mesajlaşma Uygulaması

4- LureSquad

LureSquad

Pokemon GO Oynayanların Kullanması gerekn uygulamalardan biriside Şu an için Türkiye’de aktif olarak çalışmayan; ancak ilerleyen günlerde küçük işletmelerin bu uygulamayı keşfetmesiyle birlikte oldukça iş yapacak hizmetlerden bir tanesi de LureSquad. Bu internet sitesinin amacı ise kafe gibi küçük işletmeler ile Pokémon oyuncularını bir araya getirmek. İşletme sahipleri bu internet sitesi üzerinden ilanlar veriyor ve kendi mekanlarına gelen ve yakınlardaki bir PokeStop’a Lure Module açan oyunculara ödüller vereceğini açıklıyor. Ödüller tamamen ilan sahibine kalmış durumda olsa da bu uygulama aracılığıyla Pokémon oynayarak, bir şeyler kazanma şansını da yakalayabiliyorsunuz.

İnternet sitesini ziyaret ettiğinizde, yaşadığınız şehrin haritasında gezebiliyor ve nerelerde Pokémon GO ilanı verildiğini görebiliyorsunuz. Eğer böyle bir ilan görürseniz, o mekana gitmeni ve işletme sahibine Lure Module açtığınızı göstermeniz gerekiyor. Böylece ödüllerin sahibi olabiliyorsunuz

Uygulamanın benzerini ise GoChat adıyla bulmanız mümkün. Ancak iki uygulama da henüz iOS platformu için yayınlanmış değil.

LureSquad İndir – Lure Açma Uygulaması

5- Pokémon GO Sunucu Durumu

pokemon go sunucu durumu

En yararlı hizmetlerin başında ise Pokémon’a dair sunucu bilgilerini veren bu internet sitesi geliyor. Böylesine birçok farklı internet sitesi olmasına rağmen en iyi sonuçları Jooas üzerinden alıyorsunuz ve oyuna girmeden önce sunuculara dair kesin bilgileri alıyorsunuz. Böylece Lure Module ve Lucky Egg açma gibi önemli kararlarınızı önceden kararlaştırabiliyorsunuz ve bunları boşa harcamamış oluyorsunuz.

Telefon ya da tabletinizi alıp, küçük bir gezinti yapmadan önce de sunucuları kontrol edebilir ve birkaç dakikalık yürüyüşünüzü heder etmeyebilirsiniz. Sunucuların durumları sürekli güncelleniyor ve hemen aşağıdaki bağlantıdan o internet sitesine ulaşabiliyorsunuz.

Pokemon GO Sunucu Durumu – Sunucu Durumunu Öğrenme Uygulaması

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.