GTA 6 Hangi Şehirlerde Geçecek ?

GTA 5‘in çıkmasının hemen ardından GTA 6‘ya dair haberler yayınlanmaya devam etmişti. Peki GTA 6 Hangi Şehirlerde Geçecek ? Fakat yeni oyunun geçeceği şehre dair ilk ciddi söylentiler, bu yıl içerisinde çıkmaya başladı ve elimize birden fazla şehir ismi geçti. Bu yazımızda, bugüne kadar GTA 6’nın geçeceği söylenen, daha doğrusu iddia edilen şehirleri listedik. Bunların arasında sadece bir Amerika şehri olması da oyunun temasında yapılacak değişikliği şimdiden gösterir cinsten.

Rockstar’ın GTA 5 ile yakaladığı başarı ve seriye getirdikleri hepimizin nutkunun tutulmasına yetti de arttı. GTA 5′i bitirenler, birkaç dakikalık soluklanmanın ardından hemen bir sonraki oyunun nasıl olabilecğeini hayal etmeye başladılar. Ardından Rockstar yetkililerinin yaptığı geziler ve içeriden geldiği söylenen bilgilerle birlikte GTA 6’nın geçeceği şehirlere dair elimizdeki isimlerin sayısı artmaya başladı. İşte bugüne kadar GTA 6 ile ilişkilendirilen şehirler:

GTA 6 Hangi Şehirlerde Geçecek ?

1- Tokyo

GTA 6 Hangi Şehirlerde Geçecek ?

Daha önce çekilen yarış filmlerinin yanı sıra duyduğumuz ve izlediğimiz Yakuza hikayeleri, aslında Japonya’nın naif görüntüsünün altında çok derin bir yer altı dünyasının olduğunu da bizlere gösteriyor. Tüm o kalabalık ve neon dolu sokakların, GTA atmosferine tam oturacağıdan şüphemiz yok. Dahası GTA 6 ile ilişkilendirilen ilk şehrin Tokyo olması da bir sonraki oyun için ortaya atılan iddialara daha fazla dikkatimizi çekiyor.

Rockstar yetkililerinin yaptığı bir Tokyo gezisinin ardından çıkmaya başlayan GTA 6 ve Tokyo haberleri, sonrasında Take-Two ya da Rockstar tarafından yalanlanmamıştı. Çıkan haberlere göre; Rockstar’dan bir grup, Tokya’da bir haftalık bir süre geçirmiş ve şehre dair çeşitli notlar, görüntüler almıştı. Bu gezinin hemen ardından GTA 6’nın Tokyo’da geçeceğine kadar verilmişti.

2- Chicago

GTA 6 Hangi Şehirlerde Geçecek ?

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük üçüncü şehri olan ve Michigan Gölü’nün hemen yanında bulunan Chicago, yüksek binaları ve renkli görüntüsünün yanı sıra mafya babalarıyla da ünlü. Bir zamanlar Amerika’ya kök söktüren Al Capone‘un yanı sıra John Dillinger ve  Frankie Yale de bu şehirden. Bugüne kadar GTA serisinin büyük çoğunluğunun Amerikan şehirlerinde geçtiği düşünülürse, Rockstar’ın bir başka Amerika tercihi yapması çok absürd durmuyor. Böylesine suçluların çıktığı bir şehir de GTA için mükemmel denilebilir.

3- Londra

GTA 6 Hangi Şehirlerde Geçecek ?

İlk GTA oyunlarını DMA Desing olarak çıkaran oyun stüdyosu, Take-Two tarafından satın alınmasının ardından Rockstar North olarak isim değiştirmişti. İskoçya’nın başkenti Edinburgh’ta konumlu olan stüdyonun yaptığı ilk GTA oyunları Londra‘da geçiyordu. Yeni oyunla birlikte müthiş bir geri dönüş yapılması ve oyunun Londra’da geçmesi çok muhtemel duruyor. Yeni bir çevre belki de GTA serisine yeni bir soluk getirebilir.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.