PayPal Alternatifi Ödeme Sistemleri

PayPal’ın Türkiye pazarından çekilme kararı internet dünyasında şok etkisi yarattı. Yapılan açıklamaya göre, PayPal’ın ülkemizdeki faaliyetleri 6 Haziran 2016 tarihinde sona erecek.

Bakınız : (PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Durdurdu)

6 Haziran 2016 tarihinden sonra PayPal üzerinden para gönderme ve alma işlemleri Türkiye üzerinden yapılamayacağı için bakiyelerin bu tarihe kadar banka hesaplarına transfer edilmesi gerekiyor.

Paypal para çekme işlemini resimli olarak anlattık. Bunun için bakınız : (PayPal Hesabındaki Paranızı Nasıl Çekersiniz?)

Bu tarihten sonra kullanabileceğiniz  online ödeme sistemlerini sizler için bir araya getirdik.

İşte PayPal alternatifi online ödeme sistemleri.

WebMoney

WebMoney

Para yüklemekten yatırım imkanlarına kadar pek çok alanda hizmet veren WebMoney, kendisini “Evrensel ödeme sistemi” sloganıyla tanımlıyor. Hizmeti kullanarak para yükleyebiliyor, ödeme yapabiliyor, para çekebiliyor, borç alabiliyor ve yatırım yapabiliyorsunuz. Hizmet, aynı zamanda zengin kurumsal seçenekler de sunuyor.

Payza

Payza

Yoluna AlertPay olarak başlayan Payza, bugün 190’dan fazla ülkeye hizmet veriyor ve 21 farklı para birimini destekliyor. Ancak bu para birimleri arasında Türk Lirası bulunmuyor. Yine de, önemli bir alternatif olduğu kesin.

2Checkout

2Checkout

Türk Lirası da dahil olmak üzere neredeyse tüm para birimlerini destekleyen 2Checkout, online satış yapan pek çok satıcı için önemli bir ödeme alternatifi olarak dikkat çekiyor. Hizmetin CEO’su T om Schievelbein, 2 chekout’u şöyle tanımlıyor: “Web tasarımından alışveriş sepetlerine kadar, hemen her yerde biz varız.”

Payoneer

Payoneer

Son derece prestijli bir hizmet olan Payoneer, 200’ü aşkın ülkeye hizmet veriyor. Para transferinden ödeme yapmaya kadar pek çok alanda var olan Payoneer, kurumsal müşterilerine de önemli seçeneklere sunmasıyla biliniyor.

BKM Express

BKM Express

Tamamen Türk malı bir hizmet olan BKM Express, Bankalararası Kart Merkesi tarafından hayata geçirildi. Kredi kartlarınızı tek bir platformda bir araya getirmenizi sağlayan BKM Express, özellikle ülkemizde faaliyet gösteren online alışveriş siteleri için bir numaralı alternatif. Başka bir deyişle hizmet, dijital bir cüzdan olarak tanımlanabilir.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.