PayPal Hesabındaki Paranızı Nasıl Çekersiniz?

Çevrimiçi para transfer hizmeti PayPal 6 Hazirandan itibaren Türkiye’de faaliyetlerini durduruyor. Kredi kartı ya da kredi kartı olmadan güvenli para transferini kullanıcılarıyla buluşturan PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetlerine son verecek olması, hesaplarında bakiye bulunan kullanıcıları endişeye düşürdü Ancak 6 Hazirana kadar bu bakiyeleri banka hesaplarına aktarma şansları hala var.

İlgili yazımız için Bakınız : PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Durdurdu

6 Haziran 2016 tarihinden sonra PayPal üzerinden para gönderme ve alma işlemleri Türkiye üzerinden yapılamayacağı için bakiyelerin bu tarihe kadar banka hesaplarına transfer edilmesi gerekiyor. Paypal para çekme işlemini resimli olarak anlattık.

PayPal Hesabındaki Paranızı Nasıl Çekersiniz?

Henüz vakit varken kalan bakiyelerinizi hemen banka hesaplarına aktarmaya başlayabilirsiniz. Paypal nakit para çekme işlemi için ;

PayPal Hesabınızdaki Nasıl Çekersiniz-1

-Hesabınıza giriş yapın.

-Özet sayfasında yer alan PayPal bakiyesinden “Para Çekin” linkini tıklayın.

PayPal Hesabınızdaki Nasıl Çekersiniz-2

-Çekmek istediğiniz tutarı girin, çekilen paranın iletileceği banka hesabını seçin ve “Devam” linkini tıklayın.

-Onay sayfasını inceleyin ve ardından “Gönder” linkini tıklayın.

Banka hesap detaylarınızın doğru olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Ayrıca PayPal hesabınızda yer alan ad ve soyadınızın, banka hesabınızdaki ad ve soyadınız ile birebir uyumlu olması gerektiğini de unutmayın.  Burada önemli bir detay daha var, bakiyenin banka hesabınıza geçmesi 5-7 gün kadar sürebiliyor. Minimum çekebileceğiniz miktar ise 15TL olarak (10 dolar) sınırlandırılmış durumda.

Limitin altında kalan bakiye PalPal’dan nasıl çekilir?

Paypal para çekme limiti olan 15 TL’nin altında kalan bekiyenizi kalan süre içerisinde bu meblağa tamamlayabilmeniz mümkün. Yani 15 TL ve üzerine yükselteceğiniz bakiyenizi mantıklı bir mablağa tamamlayarak bankanıza transfer edebilirsiniz. Bir seçenek de kalan bakiyeyi haıyır kurumlarına bağışlamak olabilir. Her iki olasılıkta PayPal hesabınızda para bırakmamak için bir çözüm olarak değerlendirilebilir. Başkasına bağış yapmak için ‘arkadaşlarınıza ve ailenize para gönderin‘ bağlantısına tıklamanız ve para göndereceğiniz kişinin e-posta adresini ve tutarı yazıp ilerlemeniz yeterli.

PayPal Hesabınızdaki Nasıl Çekersiniz-3

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir