Game Center’dan Oynamadığınız Oyunları Kaldırın

Game Center oyunlardaki gelişmelerinizin saklandığı harika bir iOS platformudur. Başarımlardan, seviyelere, ilerlemere ve daha fazlasına ulaşabilen bu yerde tek hesaptan hem iPhone hem de iPad oyunlarının kaydı alınabiliyor. Peki Game Center’dan Oynamadığımız oyunları nasıl kaldırırız?

Böylece cihaz değişikliklerinde dahi oyun kayıtlarınız saklanmış oluyor. Ancak bunun bir olumsuz yanı var ki oyunu oynamayı bıraksanız dahi Game Center’da listelendiğinden artık ilgilenmediğiniz bildirimler, mesajlar veya davetler almaya devam ediyorsunuz. Neyse ki bu rahatsız edici durumdan kurtulmanın kolay bir yolu var. Yalnızca birkaç dokunuşla siz de oynamadığınız oyunları iPhone Game Center’dan kaldırın.

Game Center’dan Oynamadığınız Oyunları Kaldırın

Adım #1. iPhone ya da iPad’inizden Game Center uygulamasını açın. Eğer ana ekranda göremiyorsanız ekranınızı aşağı çekerek arama menüsünü getirin. Ardından “game center” yazarak deneyin.

Game Center’dan Oynamadığınız Oyunları  Kaldırın1

Adım #2. Sıradaki ekranda Oyun sekmesine dokunarak Game Center ile bağlantılı olan tüm oyunlarınızın listesini çıkarın.

Game Center’dan Oynamadığınız Oyunları  Kaldırın2

Adım #3. Daha önce bahsettiğimiz gibi burada hali hazırda yüklü olanların yanı sıra artık sisteminizde bulunmayan oyunların da ismini göreceksiniz. Game Center’da olmasını istemediğiniz bir oyunun üzerine gelerek parmağınızla sola kaydırın ve ardından Sil butonuna basın.

Game Center’dan Oynamadığınız Oyunları  Kaldırın3

Adım #4. Sonraysa silmek istediğiniz oyunla ilgili son uyarı ekranı çıkacak. Buna da Sil dedikten sonra artık oyun Game Center listenizden kaldırılmış olacak. Bir dahaki yüklemenize kadar artık o oyunla ilgili daha fazla bir bildirim ya da mesaj almayacaksınız.

Game Center’dan Oynamadığınız Oyunları  Kaldırın4

Ancak tekrar hatırlatalım; Game Center‘da listelenen bir oyunu sildiğinizde hem onunla ilgili kazandığınız tüm başarımları ve seviyeleri kaybederken aynı zamanda ilerleme kaydınızı da silmiş olacaksınız. Eğer gelecekte tekrar oynamayı planladığınız bir oyun varsa silmeden önce tekrar düşünmek isteyebilirsiniz.

Game Center’dan Oynamadığınız Oyunları Kaldırın yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.