Android Telefonda Kişiye Özel Titreşim Oluşturma

Kişiye özel zil sesi atamak faydalı bir uygulama ve nereden baksanız telefonların icadından bu yana -evet gerçekten de epey eski olan cep telefonlarından bu yana var- kullanılıyor. Peki, telefonunuzun sesinin açık olamayacağı bir ortamda sizi arayan önemli kişileri nasıl anlayabilirsiniz, Android Telefonda Kişiye Özel Titreşim Oluşturma nasıl yapılır?

Örneğin; önemli bir toplantıdasınız ve telefonunuz titreşimde olmak zorunda. İşte böyle durumlarda kişiye özel titreşim oluşturarak rehberinizdeki kişilere atamalar yapabilirsiniz. Örneğin; eşiniz aradığında aralıksız ve en şiddetli şekilde çalabilir, çocuğunuz aradığında ise kısa ve sık aralıklarla tekrar edebilir.

Android Telefonda Kişiye Özel Titreşim Oluşturma

Bunun için daha önceden ücretsiz olan ancak sınıfında en iyi olduğu için ücretli hale dönüştürülen Vybe uygulamasına ihtiyacımız var. Uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Uygulamanın kullanımı son derece basit. Tıpkı ses kaydeder gibi parmağınızı ekrana basılı tutarak, titreşim çeşidinizi kaydedip kişilere atıyorsunuz. Kısa mesajlar için de kişiye özel titreşim oluşturabilirsiniz.

Android Telefonda Kişiye Özel Titreşim Oluşturma1

Uygulamayı açınca ilk olarak kaydetme tuşuna basın. Sonrasında büyük yuvarlağa çeşitli hız ve sürelerde basarak ritminizi oluşturun. Bu bir şarkıdaki tempo bile olabilir. Sonrasında kontak ile ilişkilendirin ve son olarak kısa mesaj mı yoksa arama titreşimi mi olacak onu seçin.

İlginizi çekebilir :Android Cihazlarda Klavye Sesi ve Titreşimi Nasıl Kapatılır?

Android Telefonda Kişiye Özel Titreşim Oluşturma2

Devamındaki ekranda rehberimizden bu kişiye özel  titreşimi kime atamak istediğimizi seçiyoruz.

Android Telefonda Kişiye Özel Titreşim Oluşturma3

Kişiyi seçtikten sonra uygulama sayesinde elde ettiğimiz kişiye özel titreşimin aramalarda mı yoksa kısa mesajlarda mı devreye gireceğini belirliyoruz.

Android Telefonda Kişiye Özel Titreşim Oluşturma4

Bir sonraki ekranda kişiye özel titreşimi kaydediyoruz ve titreşimler listesinden daha önceki kaydettiklerimiz arasından seçim yapıyoruz.

Android Telefonda Kişiye Özel Titreşim Oluşturma5

Kaydettiğimiz kişiye özel titreşimlerin ses grafiği olarak görüntüsünü bu ekranda görebiliyoruz.

Android Telefonda Kişiye Özel Titreşim Oluşturma6

Son ekranda ise standart aramaların ve kısa mesajların sesini de belirleyebileceğimiz görülüyor. Böylece kişiye özel titreşimlerin dışında cihazımızı da özelleştirebiliriz.

Android Telefonda Kişiye Özel Titreşim Oluşturma yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.