Telefonunuzu Kurcalayan Kişinin Fotoğrafını Alın

Android tabanlı akıllı telefonunuzu kaybettiğinizde veya istemediğiniz kişiler tarafından kurcalandığında haberiniz olsun ister misiniz ? Üstelik Telefonunuzu Kurcalayan Kişinin Fotoğrafını Alın ve bulunduğu konumu mailinize gelsin.

Android‘de her gün harika işler başaran bir başka uygulama ile karşılaşmamak elde değil. Gerek işletim sisteminin özgür yanı gerekse geliştiricilerin yaratıcılığı sayesinde harika fikirlerle karşılaşmak mümkün oluyor. Bunlardan bir tanesi bugünkü yazımızın parçası oldu.

Telefonunuz yabancı bir ele geçtiğinde ne yazık ki yapabileceğiniz pek fazla bir şey yok. Ancak şimdi bahsedeceğimiz uygulamalar ile kilit ekranı şifrenizi yanlış giren veya SIM kartınızı değiştiren kişinin fotoğrafını sessizce çekip cihazın konum bilgisiyle beraber otomatik olarak email adresinize gönderebiliyorsunuz.

Telefonunuzu Kurcalayan Kişinin Fotoğrafını Alın

Akıllı telefonunuz yabancı kişilerin eline geçtiğinde yapabileceğiniz pek bir şey olmadığı gibi, çeşitli uygulamalar sayesinde android cihazınızı karıştıran kişilerin fotoğrafını gizlice çeken uygulama ile kim olduğunu tespit edebilirsiniz. Üstelik telefonunuzu karıştıran kişinin fotoğrafını çektikten sonra cihazınızın konum bilgisini de otomatik olarak mail adresinize gönderiyor.

1. Crook Catcher

Crook Catcher linkine tıklayarak uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra ilk açılışta size başarısız şifre denemelerinde kişinin fotoğrafını ve lokasyonunu email olarak almanızın istenip istenmediği sorulacak. Kabul ettiğinizde Crook Catcher size sadece ekranında başarısız deneme loglarını göstermekle kalmayacak ayrıca kayıtlı adresinize bir email gönderecek.

Telefonunuzu Kurcalayan Kişinin Fotoğrafını Alın1

Eğer cihazınızı kaybetseydiniz bu özellik gerçekten işe yarardı. Zira bir kişinin yapacağı ilk şey kilit ekranının şifresini tahmin etmeye çalışmaktır ve böyle bir esnada Crook Catcher’ın sessiz bir şekilde ön kameradan aldığı özçekimi size konumu ile birlikte email attığını hayal edin. Bu telefonunun izini sürmeyi büyük oranda kolaylaştırırdı.

2. Lockwatch – Thief Catcher

Lockwatch – Thief Catcher adresinden uygulamayı cihazınıza ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Crook Catcher’a benzer şekilde çalışan Lockwatch uygulaması kilit ekranı şifresini hatalı giren kişinin fotoğrafını ve konum bilgisini size email olarak yollayabiliyor. 4.99$ etiketli ücretli versiyonda ise uygulama SIM kartı değişikliğini algılayabiliyor ve size email ile haber veriyor. Dahası ise 20 saniyelik ses kaydı tutabiliyor. Croock Catcher’dan artı yanı ise internet bağlantısı yokken bile çalışabiliyor olması. Zira böyle bir durumda arkadaşınıza kişinin GPS lokasyon bilgisini SMS ile gönderiyor. Bir Wi-Fi ya da internet bağlantısı bulduğunda ise email göndermeyi deniyor.

Telefonunuzu Kurcalayan Kişinin Fotoğrafını Alın2

Bunlar Android cihazınıza kurabileceğiniz işini en iyi yerine getiren 2 farklı uygulamaydı. Eğer gelişmiş özellikler aramıyorsanız Crook Catcher tavsiye edebileceğimiz bir uygulama. Çünkü Lockwatch ancak 4.99 dolarlık ücretli paket satın alındığında mantıklı hale geliyor. Eğer sizde bu uygulamaları kullanmaya başladıysanız deneyimlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Telefonunuzu Kurcalayan Kişinin Fotoğrafını Alın yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.