Android Telefonda Geri Dönüşüm Kutusu Oluşturmak

Geri dönüşüm kutusu herhangi bir dosyanızı sildiğinizde onları depolayan yere verilen isimdir. Windows, özel bir konumda bu dosyaları taşır ve kalıcı olarak silmez. İlk olarak Windows 95’te uygulanan, Geri Dönüşüm Kutusu silinen dosyaları bunları kurtarmak için gereken olay saklanır özel bir dizindir. Çöp kutusu olarak da adlandırılabilir. Bu yazımızda Android Telefonda Geri Dönüşüm Kutusu Oluşturmak konusunu anlatacağız.

Android birçok uygulamanın kolayca indirilip kullanılabildiği ücretsiz bir mobil platform. Zengin marketi ve neredeyse her probleme çözüm olan uygulamaları ile Android cihazınızı bir gecede uygulamalar ve dosyalarla doldurmamak elde değil. Uygulamalar ile dolan sistem belleğinde yer açmak için bazen gereksiz bulduğunuz dosyaları silmek isteyebilirsiniz.

Android Telefonda Geri Dönüşüm Kutusu Oluşturmak

Bilgisayarda sildiğiniz bir dosya Geri Dönüşüm Kutusu‘na giderken Android’de silinen dosyalar kalıcı olarak sistemden kaldırılır. Bazen yanlış bir dosyayı sildiğinizi veya sildiğiniz dosyaya daha sonra ihtiyacınız olduğunu farkedebilirsiniz. Böyle durumlarda Android’e Geri Dönüşüm Kutusunu getirmek bu tarz sorunların önüne geçmek için çözüm olabilir. Bunun için Dumpster kullanacağız.

Android Telefonda Geri Dönüşüm Kutusu Oluşturmak1

Dumpster Android’de sildiğiniz dosyaları kendi içinde barındırarak ihtiyacınız olduğunda geri getirmenizi sağlar. Ücretsiz bir uygulama olmasının yanında Android 2.3.3 ve üzeri işletim sistemlerinden sorunsuzca çalışır. Uygulama yalnızca sildiğiniz programları değil aynı zamanda fotoğraf, video veya ses kaydı gibi her türlü dosya türünü destekler.

Dumpster’ı yüklemek için herhangi bir üçüncü parti uygulamaya veya Root‘a ihtiyacınız yok. Kendisi Google Play Store’dan indiriliyor. Buraya tıklayarak marketteki resmi indirme sayfasına gidebilirsiniz.

Android Telefonda Geri Dönüşüm Kutusu Oluşturmak2

Uygulamayı kurduktan sonra başka bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Sadece bir dosyayı silin ve dosyanın Dumpster’a gittiğini göreceksiniz. Buradan dilerseniz onu geri getirebilir veya uygulamaya kalıcı olarak silmesini söyleyebilirsiniz. Bu da oldukça kolay. Ayarlar menüsün açarak tek dokunuşla Empty Dumpster demeniz yeterli olacak.

Android Telefonda Geri Dönüşüm Kutusu Oluşturmak3

Uygulama görsel dosyaları, ses dosyaları, dokümanlarla ve hatta APK, VCF ve HTML dosyalarıyla da çalışıyor. Yani tüm bu dosyaları geri dönüştürebiliyor. Üstelik Dumspter dosyaları otomatik olarak da silmiyor ve kullanıcı manuel olarak müdahale edene kadar dosyaları kendi klasöründe saklıyor. Ücretsiz versiyonda reklamlar bulunuyor ancak reklamsız versiyonu için 3 dolar ödemek gerekiyor.

Android’e Geri Dönüşüm Kutusu eklemek hakkında yapabilecekleriniz bunlar.

Android Telefonda Geri Dönüşüm Kutusu Oluşturmak yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir