Android’de Spam Mesajlar Nasıl Engellenir?

Hayatımızın bir parçası haline gelen cep telefonları dolandırıcılar ve pazarlamacılar tarafından sms yağmuruna tutuluyorlar. Haliyle sizde bu durumdan şikayetçi oluyorsunuz. Bu gibi durumlar da nasıl bir çözüm yoluna gidebiliriz diye düşünüyorsunuzdur.  Peki Android’de Spam Mesajlar Nasıl Engellenir?

Telefonlara gün boyu gelen onlarca tanıtım ve reklam mesajı herkesin canını sıkıyor. Üstelik telefon numaranızı bu firmalarla paylaşmasanız bile, sizin numaranıza reklam gönderebiliyorlar. Her ne kadar ülkemizde son zamanlarda spam mesajlara karşı alınan bir takım tedbirler olsada sonuç pek değişmiş değil. Neyse ki akıllı telefonlarımız ile bu mesajlara kökten bir çözüm getirebiliyoruz.

Android’de Spam Mesajlar Nasıl Engellenir?

Android tarafında istenmeyen mesajları engellemek gerçekten çok kolay. Şimdi bunun Hangouts ile nasıl yapıldığını görelim.

Android’de Spam Mesajlar Nasıl Engellenir1

Google‘ın resmi uygulaması olan Hangouts her Android‘de çalışabiliyor ve böylelikle tek yapmanız gereken uygulama eğer cihazınızda kurulu değilse Google Play Store’dan indirmek ve aşağıdaki adımları takip etmek olacak.

Hangouts’u Android için indirin.

1. Adım Uygulamayı üstteki linki kullanarak cihazınıza indirin ve ardından çalıştırın. Uygulama bir kez çalıştırıldıktan sonra otomatik olarak cihazınızdaki mesajları tarayarak belleğine alacak. Bu sayede SMS’lerinizi Hangouts üzerinden yönetebileceksiniz. Android cihazınız bir şekilde Hangouts’ın işini otomatik yapmasını engelliyorsa Ayarlar > SMS > SMS Etkin yolunu izleyerek bu özelliği açın.

2. Adım Engellemek istediğiniz ve genelde reklam içerikli olan mesajı Hangouts üzerinde açın.

3. Adım Açılan mesaj ekranında sağ yukarıdan ardışık üç nokta biçiminde görünen butona dokunun.

4. Adım Menüden Kişiler ve Seçenekler‘e dokunarak sonraki ekrana geçin.

5. Adım Yeni ekrandan Kişiyi Engelle seçeneğine dokunarak mevcut kişiyi bloklayın. Bu sayede o isimden daha fazla mesaj almayacaksınız.

Android’de Spam Mesajlar Nasıl Engellenir2

Hepsi bu kadar basit. Eğer yanlış kişiyi engellediğinizi düşünüyorsanız bu işlemi tersine çevirebilirsiniz. Bunun için Hangouts uygulaması açıkken sol üstten menü simgesine dokunun ve ardından Ayarlar > “Google Hesabınız” > Engellenen kişiler yolunu izleyerek bloğu kaldırmak istediğiniz kişinin yanındaki Engellemeyi kaldır tuşunu kullanın.

Hangouts ile istenmeyen mesajları engellemek gerçekten çok kolay. Eğer sizde Hangouts’ı Android’de kullanıyorsanız başka hangi özelliklerini beğendiğinizi bizimle paylaşın.

Android’de Spam Mesajlar Nasıl Engellenir? yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.