Samsung Galaxy J7 İncelemesi (Özellikleri ve Fiyatı)

Akıllı telefon pazarında iddialı bir firma olan Güney Koreli firma olan Samsung’un orta seviye akıllı telefonu olan Galaxy J7, ön kamerasında yer alan flaş özelliği ile selfie odaklı olarak bakıldığında iyi bir konumda olduğunu gösteren bir cihazdır diyebiliriz. Öz çekim odaklı tüm modellerini Galaxy J isminin altında toplayacağını düşündüğümüz Samsung, bakalım ilerleyişini nasıl sürdürecek ilerleyen günlerde net bir şekilde göreceğiz. Android 5.1 Lollipop işletim sistemi ile kullanıcı karşısına çıkmakta olan Galaxy J7, 169 gr ağırlığında olup 7.9 mm kalınlığına sahiptir. Kasası plastik olan cihaz, değiştirilebilir bir bataryaya sahiptir. 5.5 inç büyüklüğünde ekranı ve 720 x 1280 piksellik ekran çözünürlüğü ile karşımıza çıkan akıllı telefon, 267 PPI değerine sahiptir.

Super AMOLED ekranı olan cihaz, mevcut çözünürlüğü ile ekran büyüklüğü itibari ile doğru bir orantıda olmamaktadır. Çözünürlüğü ekran büyüklüğüne göre oldukça düşük seviyededir. 13 MP çözünürlüğünde ana arka kamerası olan cihazın ön kamerası ise 5 MP çözünürlüğünde olup, ön ve arka kamerada da LED flaş kullanılmıştır. İşlemci olarak cihazda Qualcomm’un orta seviye işlemcilerinden olan Snapdragon 615 kullanılmış olup, Adreno 405 GPU grafik işlemcisine yer verildiğini de belirtelim. 1.5 RAM’i olan Samsung Galaxy J7, 16 GB dahili depolama alanına sahip bir şekilde kullanıcıya sunuluyor ve bu mevcut hafızayı kullanıcı artırma imkanına sahip oluyor. 3000 mAh değerinde ki iyi batarya kapasitesi ile dikkat çeken cihaz bakalım akıllı telefon pazarında kendisine nasıl bir konumda yer bulacak, başarı elde edebilecek mi?

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.