Android Cihazlarda Kayıtlı Wi-Fi Şifrelerini Öğrenmek

Eğer birden fazla Wi-Fi ağı kullanıyorsanız bazılarının şifrelerini unutmanız gayet doğal. Neyse ki Android platformunun akıllı ve özgür yapısı sayesinde cihazınızdan bu tarz hayati bilgileri almak zor olmuyor. Şimdi Android Cihazlarda kayıtlı Wi-Fi şifrelerini öğrenmek için ne yapılmalı görelim.

Android Cihazlarda Kayıtlı Wi-Fi Şifrelerini Öğrenmek

Ev ağınızın parolasını unuttuğunuz için Android’li akıllı telefonunuzda kayıtlı olan WiFi şifresini öğrenmek mi istiyorsunuz? Bugünlerde güvenlik gerekçeleriyle parolalarımızı karmaşık sayı ve harf kombinasyonlarından meydana getiriyoruz.

Yeni bir cihaz satın aldığımızda ya da arkadaşlarımız WiFi ağına dahil olmak istediklerinde WiFi şifresini hatırlamak mümkün olmayabiliyor. Şifreyi bir şekilde not almadıysanız da çaresiz değilsiniz. Android akıllı telefonda kayıtlı olan WiFi şifresini öğrenmek için izlenebilecek bir yöntem var.

US File Explorer isimli ücretsiz bir uygulama sayesinde root dosyana read erişimi alarak sistem dosyalarını görüntüleme şansını elde ediyorsunuz. Bu özelliğe sahip olduğundan eminseniz farklı bir file explorer uygulaması da kullanabilirsiniz. Şimdi sıradaki adımları görelim.

File explorer açıkken data/misc/wifi yolunu izleyerek wpa_supplicant.conf ismindeki Android dosyasını bulun.

Android Cihazlarda Kayıtlı Wi-Fi Şifrelerini Öğrenmek-1

ES File Explorer bütünleşik HTML görüntüleme aracı ile gelir. Bunu kullanarak dosyayı açabilir ve içerisindeki bilgileri okuyabilirsiniz. Dosyayı görüntülediğinizde network başlıklarının altında ssid ismiyle Wi-Fi ağının adını ve hemen altında psk ismiyle de şifresini göreceksiniz.

Android Cihazlarda Kayıtlı Wi-Fi Şifrelerini Öğrenmek-2

Üçüncü adımda SSID ve PSK bilgilerini bir kenara kaydedin. Artık bağlanmak istediğiniz Wi-Fi ağıyla ilgili gerekli bilgilere sahipsiniz.

Android’de Wi-Fi şifresini bulmak için yapılabilecekler bunlar. Eğer sizde bu yazımızdan faydalandıysanız yorum kısmında düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın.

Android Cihazlarda Kayıtlı Wi-Fi Şifrelerini Öğrenmek yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir