iPhone’da Üçüncü Parti Klavyeyi Varsayılan Yapmak

Apple yıllardır geliştiricilerin mobil işletim sistemi için üçüncü parti klavye uygulamaları yapmasına izin vermedi. Sonunda Eylül 2014’te iOS 8‘in kullanıma sunulması ile beraber bunun önündeki engel kaldırıldı. Artık Apple’ın uygulama marketi App Store’dan üçüncü parti klavyeler indirilip kullanılabilir oldu hem de şirketin Mail, iMessage, Telefon ve Rehber gibi çekirdek uygulamalarında bile kullanılabiliyordu. Bu yazımızda iPhone’da Üçüncü Parti Klavyeyi Varsayılan Yapmak konusunu açıklayacağız.

iPhone‘da üçüncü parti bir klavye uygulaması kullanıyor ve klavye ekranı geldiğinde orijinal klavye ile arasında seçim yapmak zorunda kalıyorsanız, indirmiş olduğunuz klavyeyi varsayılan konuma alarak bu can sıkan durumdan kurtulabilirsiniz. Bunu yapmaksa oldukça kolay.

iPhone’da Üçüncü Parti Klavyeyi Varsayılan Yapmak

iPhone’un Ayarlar uygulamasını açarak Genel sekmesine geçin ve ardından Klavye seçeneğine dokunun. Sonraki ekradan Klavyeler‘e basın ve ardından cihazınızda yüklü olan klavyeleri karşınızda göreceksiniz.

iPhone’da Üçüncü Parti Klavyeyi Varsayılan Yapmak-1

Şimdi sağ yukarıdan Düzenle butonuna dokunarak ismi iPhone’da kullandığınız dile göre değişen orijinal klavyeyi kaldırın. Türkçe veya English gibi. Bunu Düzenle dedikten sonra yanında çıkacak kırmızı buton ile yapıyoruz.

iPhone’da Üçüncü Parti Klavyeyi Varsayılan Yapmak-2

Türkçe klavyeyi kaldırdıktan sonra artık her klavyeye eriştiğinizde indirmiş olduğunuz ve büyük bir ihtimalle hep kullanmak istediğiniz klavye uygulaması karşınıza çıkacak. Böylece orijinal ile stok arasında sürekli seçim yapmak zorunda kalmamış olacaksınız.

Eğer siz de bu yazımızı faydalı bulduysanız yorum bırakmayı unutmayın. Daha fazla sorunuz için forum bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

iPhone’da Üçüncü Parti Klavyeyi Varsayılan Yapmak yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir