Windows 10’da Kablosuz Ağa Bağlanamama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 final sürümünde birçok hatayla birlikte geldi. Orjinal lisans anahtarıyla etkinleştirememe, mavi ekran hatası, çok önceden rezerve edenlere güncellenmenin sunulmaması karşılaşılan sorunlardan birkaçı. Bu sorunlar arasında en mühimi ise windows 10 internet sorunudur, çünkü internet olmadan bu problemlerin çözüm yolunu bulmak mümkün değil. Bu noktada Windows 10’da windows 10 wifi bağlanma sorunu çözümüne ilişkin bir yazı hazırlayalım dedik.

Windows 7 veya Windows 8.1’den Windows 10’a yükseltme yapanların karşılaştığı sorunlardan biri olan kablosuz ağa bağlanamama sorunudur. Microsoft’a göre eski bilgisayarınızda yüklü bir VPN yazılımı olsa da sorunun tümüyle bundan kaynaklandığını söylemek yanlış olur. Zira VPN yazılımı yüklemeyen kullanıcılar dahi bu hatayla karşı karşıya. Sürücüleri yeniden yükleme ve sistemi yeniden başlatmak ta sorunu ortadan kaldırmıyor.

Faydalı Yazı : (Önceden Bağlandığınız Kablosuz Ağın Şifresi Nasıl Bulunur? )

“Peki WiFi sorununu nasıl çözeceğim?” Bu sorunun yanıtı için forum forum gezmek zorunda değilsiniz. Aşağıdaki basit adımları takip ederek kablosuz ağa bağlanamama sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Faydalı Yazı : (Modem ve Kablosuz Ağ Güvenliğini Nasıl Sağlamalıyız?)

  • Başlat Menüsüne sağ tıklayıp menüden Komut İstemini (Yönetici) seçiyorsunuz.

Windows 10'da Kablosuz Ağa Bağlanamama Sorunu Nasıl Düzeltilir-1

“reg delete HKCRCLSID{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f” komutunu giriyorsunuz. (Fare sağ tıklayıp kopyalayıp yapıştırırsanız sorun yaşamazsınız.)

Windows 10'da Kablosuz Ağa Bağlanamama Sorunu Nasıl Düzeltilir-2

  • Ardından “netcfg -v -u dni_dne” komutunu giriyorsunuz.

Windows 10'da Kablosuz Ağa Bağlanamama Sorunu Nasıl Düzeltilir-3

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra WiFi ayarlarınızı kontrol ettiğinizde sorunun giderilmiş olduğunu göreceksiniz. Çevrenizdeki tüm kablosuz ağlar görünür hale gelecek ve bağlanırken hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.