Kaldırılan Programların Artıkları Nasıl Temizlenir?

Bilgisayarınıza yüklediğiniz programları kaldırdığınız zaman sisteminizde çöp dediğimiz artık dosyalar kalır. Bu kaldırılmış rogram kalıntılarını temizlemeniz gerekiyor. Çünkü bu dosyalar sisteminizi belli bir noktadan sonra çalışmaz hale getirirr. Bunun yanı sıra yazılım kayıt defterinizde de artık girdiler bırakır.

Programların sonradan açtığı kayıt defteri girdileri programlar kaldırıldıktan sonra silinmeyebilir. Hemen hemen her Windows kullanıcısı sisteminden bir program kaldırmak istediğinde Denetim Masası’ndan Programlar menüsüne erişir ve yazılımı buradaki “Kaldır” butonuna tıklayarak kaldırır.

Windows program kaldırma aracının virüsler nedeni ile kullanılamaz hale gelmesi gibi durumlarda bu yazılımı kullanabilirsiniz. Program artıklarını temizleme programı Geek Uninstaller ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Bilgisayarınıza sık sık program yükleyip kaldırıyorsanız bir süre sonra işletim sisteminizin yavaşladığını görürsünüz.

Geek Uninstaller Nasıl Kullanılır

Geek Uninstaller Nasıl Kullanılır

Kaldırdığınız programların sistemde bıraktığı artıkları temizlemek için Geek Uninstaller programını kullanabilirsiniz.

Yazılımı çalıştırdığınızda sisteminizde kurulu olan programların adları, diskte kapladıkları alan ve kurulum tarihleri gösteriliyor. Kaldırmak istediğiniz programa çift tıklayarak normal kaldırma adımlarını izleyin. Program kaldırıldıktan sonra Geek Uninstaller programın sistemde bıraktığı dosyaları ve kayıt defteri girdilerini listeliyor, Clean butonuna tıklayarak temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Geek Uninstaller Türkçe dil seçeneği sahip, etkinleştirmek için View menüsünden Interface Language’i ve ardından “Turkish (Türkçe)”yi seçebilirsiniz.

Geek Uninstaller İndirme Linki

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Meb Haberleri dedi ki:

    bence o artıklar hiç gitmiyor telefondan tek çare format. bi sürü program var ccleaner kullanıyorum ben ama herşeyi temizlediğine inanmıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.