iPhone’da Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Kurtarılır?

WhatsApp ile yapılan tüm görüşmeler siz aksini istemedikçe uygulamanın hafızasında saklanır. Dilediğinizde aylar önce yaptığınız bir görüşmenin kaydını getirebilirsiniz. Ancak yanlışlıkla bir mesajı silerseniz kayıt WhatsApp ekranından tümüyle silinir. Aynı şey görüşmeler için de geçerlidir. Neyse ki endişe etmenize gerek yok. Zira basit birkaç adımla silinen mesajları geri getirmek mümkün. Peki iPhone’da Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Kurtarılır?

Piyasaya çıkışından çok kısa bir zaman sonra neredeyse tüm platformlara adım atan uygulamayı bugün bilgisayarlarımızda dahi kullanabiliyoruz. Eğer WhatsApp’ı hala bilgisayarınıza kurmadıysanız şuradaki yazımıza göz atın. Şimdi WhatsApp mesajları nasıl kurtarılır hep beraber görelim.

iPhone’da Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Kurtarılır?

Uygulama kullanıcıların mesaj kayıtlarını kendi sunucusunda saklamıyor. Yani silinen bir mesajı bu yolla geri getirmek söz konusu değil. Ancak konuşma geçmişinizi iCloud veya iTunes ile yedeklediyseniz bunları kolayca kurtarabilirsiniz. Çünkü iPhone veya iPad’lerde bu mesajlar siz farkında olmasanız dahi otomatik olarak iCloud’a yedeklenirler.

iPhone’da Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Kurtarılır1

Bunun için AyarlarSohbetlerSohbet Yedeği yolunu izleyerek iCloud/iTunes yedeklemesinin aktif olup olmadığını kontrol edin. Son yedeklemenin hangi tarihte alındığını gösteren bir ibare görüyorsanız yedekleme aktif demektir.

iPhone’da Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Kurtarılır2

Otomatik yedekleme özelliği açık değilse aynı ekrandan Otomatik Yedekleme seçeneğine dokunarak hangi sıklıkla yedekleme alınması gerektiğini seçebilirsiniz. Ancak sildiğiniz o mesajı geri getirmenin yolu yok demektir.

İlginizi çekebilir :Bir Telefonda 2 WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır?

iPhone’da Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Kurtarılır3

Uygulamanın yedek aldığından emin olduktan sonra WhatsApp’ı cihazınızdan tamamen kaldırın. Bunun için uygulama ikonunun üzerine birkaç saniye basılı tutttuktan sonra sol üstünde çıkan çarpı işaretine dokunarak Sil deyin.

iPhone’da Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Kurtarılır4

Ardından App Store‘a giderek tekrardan WhatsApp’ı cihazınıza kurun. İlk kurulum aşamalarını tamamladıktan sonra yine AyarlarSohbet Yedeği ekranına gelerek sohbet geçmişini yeniden yükle demeniz yeterli olacak. Tüm sohbet kayıtlarınız otomatik olarak indirilecek ve kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

İlginizi çekebilir:iPhone’da WhatsApp’ın Uçtan Uca Şifreleme Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

iPhone’da Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Kurtarılır? yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.