IOS 10 İki Faktörlü Kimlik Doğrulamasını Etkinleştirme

Apple kullanıcıları için hesap verilerini daha sıkı korumak isteyenlere yeni işletim sistemi ile beraber İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması olarak yeni bir güvenlik katmanını kullanıma sundu.  Apple ‘ın kullanıcılarını daha fazla güven altına almayı düşünerek hazırladığı bu özellik ile hızla değişen dijital dünyanın tehlikelerinden iyi şekilde korunmak istiyorsanız IOS 10 İki Faktörlü Kimlik Doğrulamasını Etkinleştirme özelliğini aktif konuma getirmelisiniz.

Yeni özelliği devreye soktuğunuz da iCloud hesabınıza sadece tamamen güvendiğiniz cihazlar üzerinden erişim sağlayabiliyorsunuz. Yani diğer bir anlatımla eğer şifrenizi birileri eline geçirmeyi başarmış olsa bile hesabınıza kesinlikle erişim sağlayamıyor. Genel olarak çok sayıda kişisel bilginin saklandığı iCloud için gerçekten son derece iyi koruma olanağı sunuyor. Bu sistem aktif konumda oladuğu zaman iCloud hesabınızla ne zaman yeni bir iPhone veya Mac’de oturum açmaya deneseniz, sadece hesap şifresiniz yeterli olmuyor, bu bilgiye ek olarak güvenilir olarak belirlediğiniz cihazınıza gönderilen altı haneli kodu da girmeden kendi hesabınıza erişmeniz mümkün değil.

IOS 10 İki Faktörlü Kimlik Doğrulamasını Etkinleştirme

Örnek olarak, farklı bir iPad cihaz üzerinden iCloud‘a giriş yapmak istediğiniz zaman iPhone cihazınıza gönderilen kodu ekrana mutlaka girmeniz gerekiyor. Böylece hesabınız % 100 korunmuş oluyor tabi hem şifreleriniz hem de kullandığınız cihazınız başkasının elinde değilse. İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması şu anda İOS 10 uyumlu olan cihazlarda çalışabiliyor. Bu özelliğin aynı zaman da İki Adımlı Doğrulama özelliğinden biraz daha  farklı olduğunu belirttikten sonra, özelliği aktif etmeniz için gereken adımları sizler için sıralayalım:

IOS 10 İki Faktörlü Kimlik Doğrulamasını Etkinleştirme

-iOS işletim sistemli cihazınızın ana ekranından Ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz.

-Açılan menü üzerinden ekranı aşağı kaydırarak iCloud sekmesine giriş yapıyoruz.

-Bu aşamadan açılan ekranda en yukarıda bulunan iCloud hesabınıza giriş yapın ve ardından  Parola ve Güvenlik sekmesini açın.

-Açılan ekranın alt kısmında bulunan İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması özelliğini aktif konuma getirin.

IOS 10 İki Faktörlü Kimlik Doğrulamasını Etkinleştirme

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması aktif konuma getirmenizden sonra artık iCloud hesabınız hiç olmadığı kadar güvenli olarak korunacak. Daha sonra herhangi bir sebepten dolayı özelliği devre dışı bırakmak isterseniz izlemeniz gereken uyguladığınız adımlar ile yine aynı olacak ve sadece aktif konumu kapalı konuma getirmeniz yeterli olacak.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.