İş İçin LinkedIn Nasıl Kullanılır?

İş İçin LinkedIn Nasıl Kullanılır

Bağlantı kurmadığınız kullanıcılara özel mesaj göndermek;
Linkedin sadece bağlantılarınızı paylaştığınız, birinci dereceden tanıdıklarınıza özel mesaj gönderebilmenize olanak sağlıyor. Ancak siz, bağlantılarınızı paylaşmadığınız diğer kullanıcılara da mesaj gönderebilirsiniz. Bunun için kişinin profilindeki “Send an Inmail” fonksiyonunu kullanmalısınız.
Güncellemelerinizi kontrol edin;
Tıpkı Facebook’un ana sayfasındaki haber kaynağı özelliği gibi bir işlevselliği bulunan Linkedin güncelleme sayfalarını sık sık kontrol etmeli ve işinize yarayacak çalışmalar ile etkileşimde bulunmalısınız.
Anlaşılabilir olun;
Başkalarının profilini ziyaret ettiğinizde başkalarının sizin tam olarak ne ile ilgilendiğiniz ve çalışmalarınız hakkında bilgi edinmesine olanak sağlayın. Bunun için profil gizlilik ayarlarına girin ve diğer kişilerin sizi nasıl görüntüleyecekleri seçeneğini belirleyin.
Profilinize gelen kişileri görmek;
Bunun için internetten aratacağınız özel bir araç sistemi sayesinde, Linkedin profilinizi kimlerin ziyaret ettiğini görebilirsiniz.
Bağlantılarınızı, kişileri aktarmak;
Kişilerinizi farklı bir alana aktarmak istediğinizde bunun için ayarlar kısmından kişilerinizin bir dosya olarak çıktısını almalısınız. Bu dosya CSV yada VCF formatında olabilir.
Firma adını yazmak;
Bağlı olarak çalıştığınız bir firmanız varsa firma adını yazarak, arama sonuçlarında ön plana çıkma şansınızı da arttırmış olursunuz.

Kaynak: Nasıl.com

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.