iOS 10’da Bulunan 41 Yeni Özellik

Apple, iOS 10’un işletim sistemindeki şimdiye kadarki en önemli yükseltme olduğunu iddia ediyor. Peki iOS 10, iPhone’unuzda veya iPad’inizde şu anki deneyiminizden farklı ne sunuyor? iOS 10’da Bulunan 41 Yeni Özellik‘i sizler için derledik.

iOS 10’da Bulunan 41 Yeni Özellik

1- Duvar Kağıdı

iOS 10’da Bulunan 41 Yeni Özellik-1

Apple iOS 10 ile beraber yeni bir duvar kağıdı ekledi.Bu duvar kağıdı Apple’ın şuana kadar getirmiş olduğu en güzel duvar kağıdı diyebiliriz.

2-Yeni Animasyon ve Yeni Klasör Bakışı

iOS 10’da Bulunan 41 Yeni Özellik2

iOS artık yeni bir animasyona sahip.Herhangi bir uygulamaya veya klasöre giriş yapıldığı sırada ekrana dikkatli bir şekilde bakın.Herhangi bir uygulamaya giriş sırasında iOS ekranı oraya odaklayarak ekranda kalan diğer bölümü buğuluyor.

3- Kilit Ekranında Yeni Font
iOS 10’da Bulunan 41 Yeni Özellik3
Yeni iOS bizi yeni kilit ekranı fontu ile karşılıyor.Saat,gün ve tarihin yazdığı yere dikkatli bir şekilde bakacak olursak kalınlığı biraz daha arttırılıp tatlı bir hale getirilmiş.

4-Kaldırınca Uyan

iOS 10’da Bulunan 41 Yeni Özellik4

iOS 10 ile beraber gelen yenilikler arasında kaldırınca uyan özelliği.Bu özellik ile iCihazınızın herhangi bir tuşuna basmaya gerek kalmadan kilit ekranını görebileceksiniz.Bunun için cihazınızı elinize alıp kaldırmanız yeterli.(iPhone SE, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus )

5-Kurulu Gelen Uygulamaları Kaldırın

iOS 10’da Bulunan 41 Yeni Özellik5

iOS ile gelen uygulamaları kaldırabilirsiniz.Fakat unutmamanız gerek birşey var,uygulamalar maalesef tamamıyla kalkmıyor.Sadece ana ekrandan kaldırabiliyorsunuz ve isterseniz tekrar ana ekranınıza getirebiliyorsunuz.

iOS 10’da Bulunan 41 Yeni Özellik yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir