2016’nın En İyi Bataryaya Sahip 10 Akıllı Telefonu

Artık gündelik hayatın vazgeçilmez bir parçası olan akıllı telefonların sunduğu işlevsellikler arttıkça onlarla geçirdiğimiz zaman da aynı oranda artıyor. Bu durum da doğal olarak cihazların bataryasının daha hızlı bir biçimde azalmasına neden oluyor.

Daha uzun bir batarya süresi için sunulan çeşitli aksesuarları taşımak da çoğu zaman pek de konforlu bir seçenek değil. Dolayısıyla diğer donanım özelliklerinin yanında bir telefonun öne çıkmasını sağlayan en önemli unsurlardan biri ne kadar batarya kapasitesine sahip oldukları. Bataryası güçlü akıllı telefonları derlemeye çalıştık.

İşte oldukça makul fiyatlar karşılığında uzun süre dayanan bir akıllı telefon arayan kullanıcılar için, pil kapasitesiyle dikkat çeken bataryası en iyi telefon için alternatifler:

En uzun Batarya Ömürlü Telefonlar 2016

Xiaomi Redmi Note 3

Xiaomi Redmi Note 3

Yekpare bir metal gövdeyle gelen cihazın yuvarlaklaştırılmış kenarları avuca oldukça rahat bir biçimde oturmasını sağlıyor. 5.5 inç Full-HD ekran v 1080×1920 piksel çözünürlükle gelen cihazın elbette en çok dikkat çeken özelliği rahatlıkla iki gün boyunca dayanan ve hızlı şarj desteğine sahip 4050 mAh bataryası.

Meizu M3 Note

Meizu M3 Note

Oldukça sade bir tasarım ve yekpare bir metal gövdeyle gelen Meizu M3 Note, 5.5 inç ekran ve 1920×1080 piksel çözünürlükle geliyor. Cihaz 8.5 mm’lik dikkat çekici ince gövdesine rağmen oldukça etkili bir 4100 mAh bataryaya sahip.

Lenovo Zuk Z1

Lenovo Zuk Z1

250 dolar gibi oldukça uygun bir fiyat etiketine sahip cihaz 64 GB’lık depolama alanının yanında dahili bir 4100 mAh kapasiteli bataryayla geliyor.

Gionee Marathon M5

Gionee Marathon M5

Marathon M5 son derece çarpıcı bir batarya kapasitesine sahip. Tam 6020 mAh’lık bir batarya barındıran telefon kullanıcıların batarya ömrü sorununu büyük oranda ortadan kaldırmaya aday. Yapulan testlerde hem 3G hem de WiFi kullanımı, oyun ve YouTube deneyiminin ardından cihazın iki günü biraz aşan bir süre boyunca dayandığı görüldü.

Lenovo Vibe P1M

Lenovo Vibe P1M

Lenovo Vibe P1M’in 4000 mAh’lık etkileyici batarya ünitesi cihazın bu listede kendine bir yer bulmasını sağladı. Yoğun bir kullanım sonucunda bir buçuk günden biraz daha fazla dayanan cihaz güç modu aktif olduğunda da çok daha uzun bir süre kullanıcıları yarı yolda bırakmıyor.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir