2016’nın En iyi 10 Torrent Sitesi

2016’nın En iyi 10 Torrent Sitesini sizin için derledik.Ama öncelikle Torrent Nedir, Nasıl Kullanılır ona kısaca değinelim.

Torrent Nedir?

Torrent, internet üzerinden dosya paylaşımı ve dosya takas sistemine verilen isimdir.

Diğer peer to peer(eşten eşe) (P2P) paylaşım programlarından farkı; sabit olmayan bağımsız sunucu tanımlama dosyaları sayesinde sabit bir sunucuya ihtiyaç olmaksızın paylaşıma devam etmesidir. Doğrudan indirmekten farklı olarak, dosyayı indirirken diğer kullanıcılara da sunar. Torrent protokolü, çoğunlukla büyük boyutlardaki dosyaların paylaşımında kullanılır.

Torrent indirebilmek için Flashget, Azureus, BitTorrent, μTorrent , LimeWire vb. istemci yazılımlara ihtiyaç vardır. Ayrıca dosyaları indirebilmek/paylaşabilmek için torrent dosyası denilen, uzantısı .torrent olan 2-500 Kb büyüklüğünde dosyaları indirmeniz gerekmektedir. Güncel yöntemlerde magnet link adı verilen linkler aracılığıyla .torrent dosyasına ihtiyaç kalmamıştır.

Korsan medya içeriklerinin paylaşılması ve indirilmesi konusunda çok yaygın olan Torrent, aynı zamanda yasal dosyalar için de kullanılabilir. Kendi ücretsiz programlarını Torrent üzerinden paylaşan şirketler bulunmaktadır.

Bakınız :Torrent ile nasıl dosya indirilir?

Torrent ile Neler İndirilebilir?

Torrent ile film indirebilirsiniz, mp3 indirebilirsiniz, full program indirebilirsiniz, müzik videosu indirebilirsiniz.

Genel kanı torrent sitelerinin veya torrent üzerinden dosya indirmenin yasa dışı olduğu yönünde olsa da, aslında P2P dosya paylaşımı tamamen legaldir. Burada önemli olan indirmiş olduğunuz dosyanın herhangi bir telif hakkını ihlâl etmiyor olması.

Bu uyarıyı da yaptıktan sonra dilerseniz gelin hep beraber 2016’nın en iyi torrent sitelerine yakından bakalım.

2016’nın En iyi 10 Torrent Sitesi

1-  KickAssTorrents

16-05/28/en-iyi-torrent-siteleri-1.jpg

2008 yılında yayın hayatına başlayan KickAssTorrents (KAT), BitTorent protokolü üzerinden kullanıcılarına birçok farklı kategoride dosya paylaşımı sunan bir web sitesi.

Kurulduğundan bu yana birçok kez domain değişikliğine giden servis, şu anda Kat.ph uzantısıyla kullanıcılarına hizmet veriyor.

KickAssTorrent’e buradan ulaşabilirsiniz

2- The Pirate Bay

Torrent deyince şüphesiz akla gelen ilk isim The Pirate Bay olur.

2003’te kurulan ve yasal sorunlar yüzünden defalarca kapatılan; kurucularının bu uğurda hapis bile yatmak zorunda kaldığı web sitesi zor da olsa yoluna 2016’da en popüler torrent sitelerinden biri olarak devam ediyor.

The Pirate Bay’e buradan ulaşabilirsiniz

3- Extra Torrent

16-05/28/en-iyi-torrent-siteleri-3.jpg

Günde milyonlarca trafik alan ve yükselen grafiği ile listemizin 3. sırasında yer alan Extra Torrent, EETV ve ETRG yayın grubu tarafında oldukça güçlü

Extra Torrent’e buradan ulaşabilirsiniz

4- TorrentZ

TorrentZ, diğer torrent sitelerinden farklı olarak BitTorent için bir arama motoru olarak görev yapıyor. Burada bir dosya arattığınızda, web sitesi size farklı torrent sitelerinde bulunan o dosyanın alternatiflerini listeliyor.

Siz de hangi torrent sitesini tercih ederseniz dosyanızı o web sitesi üzerinden indirebiliyorsunuz.

TorrentZ’ye buradan ulaşabilirsiniz

5- RARBG

RGB olarak da bilinen RARBG, 2008 yılında kurulan ve yine BitTorent protokünü kullanan bir web sitesi

RARBG web sitesine buradan ulaşabilirsiniz

6- 1337X

Genellikle trafiğini İngiltere’den alan 1337X, kullanıcı tabanlı bir torrent sitesi.

Sadece arayüzü ve o hafta hangi içeriklerin popüler olduğunu gösteren bölümleriyle 1337X, en popüler torrent sitelerinden bir diğeri.

1337X sitesine buradan ulaşabilirsiniz

7- EZTV.AG

İlk olarak 2005’te bir TV torrent dağıtım grubu olarak yayın hayatına başlayan web sitesi, bugün de genel olarak TV içerikleri üzerinden yoluna devam ediyor.

EZTV.AG web sitesine buradan ulaşabilirsiniz

8- Torrent Hound

Saniyede 2 ziyaretçi istatistiğine sahip bir torrent sitesi olan Torrent Hound; film, oyun ve diğer içeriklerin eşit şekilde yer aldığı bir portal.

Torrent Hound’a buradan ulaşabilirsiniz

9- YTS.AG

Görsel tabanlı arayüzü ile dikkatleri çeken YTS.AG, Alexa sıralamasına göre dünya genelinde 740. sırada.

YTS.AG web sitesine buradan ulaşabilirsiniz

10. Torrent Downloads

Son yıllardaki yükselen grafiği ile listemize giren Torrent Downloads, KickAssTorrent’e benzeyen arayüzü ve her tür içeriğin bulabildiği bir web sitesi olarak dikkat çekiyor.

Torrent Downloads web sitesine buradan ulaşabilirsiniz

Bakınız :uTorrent İle Daha Hızlı Dosya İndirme Ayarları

Bakınız :Silinen Torrent Dosyası Nasıl Geri Getirilir?

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.