Facebook’ ta Reklam Verme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından biri olan Facebook, kullanıcı odaklı iletişim özelliklerinin yanında şirketlerin tercih edebileceği bir reklamcılık alanı olarak da bilinmektedir. Bu içeriğimizde sizlere Facebook üzerinden adım adım reklam verme rehberini hazırlamış bulunmaktayız. Facebook’ ta reklam verebilmek ve gerekli ayarları yapabilmek için ilk önce masaüstünden Facebook uygulamasından hesabınıza giriş yaparak reklam verme işlemlerine başlayabilirsiniz.

Facebook Reklam Verme

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesaptan çıkış yapmak için dokunduğunuz seçenek menüsüne basarak oradan reklam oluştur seçeneğine basın.

İlk sizleri karşılayacak olan ekranda reklam tipi ile alakalı birçok seçenek sizlere sunulacak. Paylaşımı ön plana koymak, sayfa tanıtımı yapmak, uygulama indirilmesini sağlayan birçok seçenek bulunuyor. Gönderilerinizi öne çıkarma seçeneğini seçerek reklam verme işine devam edin.

Gereken reklam hesabını oluşturduktan ve reklam tipini seçtikten sonra önünüze çıkan ekranda para birimi, hedef kitle gibi reklam önerilerini ve ayrıntılarını göreceksiniz.

Reklam görünüm tipini seçerek sipariş ver seçeneğini seçerek işlemleri tamamlayabilir ve önünüze çıkan ödeme ekranından ödeme işlemini seçerek reklamı yayınlayabilirsiniz.

 

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.