Skype’da Sesli Bildirimleri Devredışı Bırakma

Skype’da dahil olduğunuz belirli grup konuşmaları varsa ve sürekli olarak gelen bildirim seslerinden rahatsız oluyorsanız, bildirim seslerini kapatmak istiyorsanız yapmanız gereken Skype’da Sesli Bildirimleri Devredışı Bırakma yazımızda bulunan adımları izlemek olacaktır.

Skype uygulamasında grup konuşmaları oldukça tercih edilen ve sıkça kullanılan bir özellik. Bağlantı esnasında kullanıcılarını yüksek ses ve görüntü kalitesi sunması uygulamanın tercih edilmesindeki en önemli detaylardan bir tanesidir. Uzun zamandır bu alanda hizmet veriyor olması uygulama geliştiricilerinin oldukça tecrübeli olması uygulamanın başarısını da arttırdığını göz ardı etmemek lazım.

Skype’da Sesli Bildirimleri Devredışı Bırakma

Uygulama içerisinde grup konuşmalarında gelen yeni mesaj bildirimlerinde rahatsız oluyor, fakat bu konuşmadan ayrılama imkanınız yoksa, uyarı bildirimlerini sessize kolayca alabilirsiniz. Son derece kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu işlem sayesinde, gelen mesajları görebileceksiniz ama sizi rahatsız eden bildirim seslerini duymayacaksınız. Konuyu daha fazla uzatmadan sizlere bu işlemi nasıl yapacağınızın detaylarını verelim.

İlk olarak uygulamayı cihazımız üzerinde açıyoruz.

Skype'da Sesli Bildirimleri Devredışı Bırakma

Uygulamayı açtıktan sonra sessize almaya karar verdiğiniz grubun üzerine gelerek sağ tıklıyoruz ve ardından Kişisel Bilgilerini Göster sekmesine tıklıyoruz.

Skype'da Sesli Bildirimleri Devredışı Bırakma

Açılan yeni pencerede grup hakkındaki bütün detayları kolayca görebilirsiniz. Konuşma bildirimleri kısmında yer alan Yeni bir şeyler olduğunda bana bildir sekmesinin yan tarafında bulunan kutunun içerisindeki işareti kaldırıyoruz.  Bu aşamadan sonra uyarı bildirimlerini duymayacaksınız.

Skype'da Sesli Bildirimleri Devredışı Bırakma

Farklı bir yöntem ise sohbet penceresine küçücük bir kod yazmak olabilir. Uygulama içerisindeki Mesaj yazma alanına /alertsoff kodunu yazıp Enter tuşuna basarak bildirimleri kapatmış olacaksınız. Bildirimleri yeniden aktif etmek için  /alertson kodunu yazabilirsiniz.

Skype Hesabı nasıl silinir ?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.