WhatsApp’ta Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır?

WhatsApp kullanıcıları özellikle mobil veri kullanımı sırasında otomatik medya indirme seçeneğini aktif hale getirmesi halinde WhatsApp üzerinden paylaşılan tüm veriler otomatik bir şekilde indirilecek ve kontrolsüz bir şekilde veri harcanmasına neden olunacaktır. Bu nedenle mobil verinin kontrollü bir şekilde harcanması amacıyla kişilerin otomatik medya indirme seçeneklerini doğru bir şekilde ayarlanması gerekir. Peki WhatsApp’ta Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır?

Fotoğraflar, videolar ya da farklı içeriklerin gönderilebildiği WhatsApp yüksek boyutlu dosya transferine izin verdiğinden dolayı mobil verinin kısa süre içerisinde tüketilmesine neden olabilmektedir. Bu bakımdan kullanıcıların WhatsApp ayarlarında bu işlemleri kontrol etmesi önerilmektedir. Android işletim sistemine sahip telefonlarda WhatsApp uygulaması açıldıktan sonra ayarlar, sohbet ve aramalar bölümü üzerinden medyayı otomatik indir seçeneği kolay bir şekilde bulunabilir.

WhatsApp’ta Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır?

Bu bölüm üzerinden yapılacak işlemler sayesinde Otomatik veri indirme seçenekleri kolay bir şekilde tespit edilebilecektir.

WhatsApp'ta Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır?

Bu ayarları yapmanız ile birlikte herhangi bir sorun yaşamadan kişiler kolay bir şekilde mobil veri tüketimini ayarlayabilecektir.

Bunlarada Bakabilirsiniz.

Instagram’da Videoların Otomatik Açılmasını Engellemek

Facebook’tan Video İndirme Nasıl Yapılır?

Dailymotion’dan Programsız Video İndirme Nasıl Yapılır?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir