ÖSYM TUS’ta Kalem Veriyor mu?

Her yıl öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi tıpta uzmanlık sınavı yaparak doktor adaylarını yarıştırıyor. Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi sınavlarına giren adaylar arasında herhangi bir haksızlığın ve kopya çekme işleminin olmaması için adaylara bazı yasaklar getiriyor. bu yasaklara dışarıdan kalem, silgi, kalem tıraş, peçete, şeker ve saatte dahildir. Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi adaylara kalem, silgi, kalem tıraş, peçete ve şekeri kendisi temin ediyor. Ayrıca her sınıfa her adayın görebileceği bir noktaya saat koyarak zamanı da kontrol edebilmenizi sağlıyor. Sizse sınava sadece nüfus cüzdanı ya da pasaport ve sınava giriş kağıdınızla girebiliyorsunuz. Sınava girmeniz de ehliyet ya da herhangi bir mesleki kimlik kartı ya da başka bir kart yeterli olmuyor.

Bunun yanında sınava girerken çok sıkı bir aramadan geçiyorsunuz kapıdaki görevliler üstünüzü önce elle sonra da detektörle arayarak sizi sınava alıyor ve üstünüzde bulunan saat, kolye, küpe, broş, yüzük, demir para sınava sokamayacağınız araç gereçler arasında yer almaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.