DGS’de Kalem Veriliyor mu?

Dikey geçiş sınavı iki yıllık üniversite bitirdikten sonra bu üniversiteyi dört yıllık bir okula çevirmek için girilen sınavdır ve her yıl öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi tarafından yapılmaktadır. Binlerce aday üniversitelerin kontenjanlarına yerleşebilmek için ter döker bu sınavlarda. Ve öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi de herhangi bir haksızlığa kopya çekme işlemine mahal vermemek için adaylara bazı yasaklar getirir. Dışarıdan kalem silgi kalem tıraş peçete getirmek yasaktır. Bu gibi araç ve gereçleri öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi size temin ediyor. Sınava sadece kimlik kartınızla ya da pasaportunuzla ve sınava giriş kağıdınızla girebiliyorsunuz. Ehliyet öğrenci kartı gibi diğer kartlar sınava girmek için yeterli olmuyor.

Bunun yanında sınavda eğe ki üstünüzde herhangi bir kablosuz iletişim aracı ya da telefon veya broş küpe kolye yüzük herhangi bir kesici ve delici alet çanta kağıt peçete bulunursa eğer sınavınız iptal ediliyor. Fakat bu yasaklamalara baş örtüsü için kullanılan iğne dahil değil buna müsaade veriliyor.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Merak ettiğim tüm cevapları vermişsiniz teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.