YDS’de Kalem Veriliyor mu?

Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezinin yaptığı yabancı dil sınavına her yıl binlerce aday giriyor ve bir birleriyle yarışıyor. Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi de bu sınavlarda adaylar arasında herhangi bir haksızlık ve kopya çekme işleminin gerçekleşmemesi için adayları azami araç ve gereçle sınava girmesine müsaade ediyor. Kalem, yedek kalem, şeker, kalem tıraş ve peçete öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi tarafından adaylara veriliyor ve sınava dışarıdan sokulmasını kesinlikle yasaklıyor. Bunun yanında yabancı dil sınavına girecek olan adaylar yanlarına sadece kimlik kartı ya da pasaport ve sınava giriş kağıdını sınava sokabiliyorlar. Ehliyet veya öğrenci kartı gibi kartlar sınava girmek için yeterli olmuyor.

Eğer ki adayların üstlerinde saat, kolye, küpe, yüzük gibi takılar bulunursa veya üstlerinde telefon herhangi bir kablosuz iletişim aracı veya kesici delici alet çanta gibi bir aksesuar fark edilirse adayın sınavı iptal ediliyor. Her sınıfta duvarda her adayın görebileceği bir yerde saati öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi temin ediyor.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.