Adalet Bakanlığı Sınavlarında Kalem Veriliyor mu?

Adalet bakanlığı da her yıl devlette alım yapan kurumlar arasında yer almaktadır. Sadece avukatlık yapanların girebildiği sınavlara her yıl binlerce avukat adayı başvurmaktadır. Bu gibi çok katılımcılı sınavlar da öğrenci seçme ve yerleştirme merkezinin adaylar arasında ki herhangi bir haksız rekabet ve kopya çekme işlemini engellemek için politikası dahilince adaylar dışarıdan kalem silgi kalem tıraş peçete şeker getiremiyorlar.

Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi kalem silgi kalem tıraş yedek kalem peçete şeker gibi araç ve gereçleri kendisi adaylara veriyor. Bunun yanında eğer ki dışarıdan bu araç ve gereçler sınava sokulursa adayların sınavlarını iptal ediyor. Sınava sadece kimlik kartınız ya da bir pasaport ve sınav giriş belgenizle katılmanız gerekiyor. Ehliyet ya da meslek kimlik kartı yani avukatlık kartı sınava girmek için yeterli olmuyor. Bunun yanında adayların bir de yanlarında herhangi bir telefon ve kablosuz iletişim aracı broş küpe kolye yüzük kağıdı soyulmamış su bulunursa adayların sınavları iptal ediliyor.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.