Mafia 3 İncelemesi

Oyun dünyasının heyecanla beklediği açık dünya tabanlı mafya oyunu Mafia 3 nihayet çıktı. Bu yazımızda tüm özelllikleri ile Mafia 3 İncelemesi ‘ni bulabilirsiniz.

Mafia serisi ile ilk olarak 2002 yılında tanışmıştık. O dönemde bilgisayar oyunları teknolojik olarak çok yetenekli olmasalar da Mafia, alışılmış oyun standartlarının dışına çıkmayı başarmış, kendine has atmosfere sahip bir açık dünya yaratmıştı. Mafia’nın en güçlü yönü ise film kalitesindeki hikayesi ve sürükleyici hikaye anlatımıydı. Öyle ki ilk Mafia oyununu oynayabilmek ve aynı heyecanı ve eğlenceyi baştan yaşayabilmek için o günlere tekrar dönmek istediğimi söyleyebilirim.

Mafia 3 İncelemesi

Serinin devam oyunu olan Mafia 2 ise ilk oyunun 8 yıl ardından 2010 yılında, yani oldukça uzun bir süre sonra çıkış yapmıştı. Fakat beklediğimize değmişti ve Mafia 2 hem teknik olarak bize yüksek kaliteli bir içerik sunmuş hem de serinin mirasını senaryo anlamında başarılı bir şekilde devralmıştı.

Peki Mafia III serinin ilk iki oyununun ardından bu efsanevi mirası nasıl devam ettiriyor? Açıkçası Mafia III’ün işi gerçekten zordu; çünkü kendisinden önce gelen oyunlar oyun dünyasının en iyi yapımları arasındaydı. Maifa III’ün işinin zor olmasına neden olan bir başka faktör daha var; o da GTA 5’e rakip olarak gösterilmesi. Bilindiği üzere GTA 5 oyun dünyasının rekorlarını alt üst etmiş bir oyun, ayrıca serinin mirasını çok başarılı bir şekilde devralmış ve ileriye taşımış bir yapım. İşte bu Mafia 3 inceleme yazımızda Mafia 3’ü hem serinin önceki oyunlarıyla hem de GTA 5 ile karşılaştırarak oyunu değerlendireceğiz.

İnceleme yazımızı bir miktar beklettik; çünkü oyunun çıkışında Mafia 3 PC sürümü 30 FPS kilidi ile birlikte gelmişti. Oyunun çıkışının 1 gün sonrasında ise oyundaki FPS kilidini kaldıran yama yayınlandı. Biz de bu şekilde oyunu değerlendirerek oyun hakkında teknik anlamda doğru bir yorum yapmayı tercih ettik.

Mafia 3 inceleme yazımıza öncelikle oyunun hikayesinden biraz bahsederek başlayacağız, sonrasında oyunun atmosferini inceleyecek, oynanış dinamiklerine değinecek ve teknik açıdan oyunu değerlendirerek oyuna puanımızı vereceğiz.

Yazımızda bulabileceğiniz konu başlıkları;

  • Mafia 3 Hikayesi
  • Oyun Atmosferi
  • Mafia 3 Grafikleri ve Teknik Özellikleri
  • Oyun Dinamikleri ve Yapay Zeka
  • Genel Değerlendirme

Konulara sayfalama özelliği ile ulaşabilirsiniz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir