Windows 10 ‘da Android Telefonu Senkronize Etme

Windows 10 ‘da Android Telefonu Senkronize Etme ile Android akıllı telefon veya tabletinizi eşleştirebilirsiniz. Telefon Eşlikçisi özelliğini kullanarak Android cihazlarınız ile Windows 10 bilgisayarı senkronize etmek çok kolay.

Windows 10 işletim sistemi ile Android akıllı telefonu yada tabletinizi senkronize edebilirsiniz. Windows 10 ile birlikte sunulan Telefon Eşlikçisi aracı sayesinde çok kolay bir şekilde Android cihazlarınız ile Windows 10 bilgisayarınızı senkronize edebilirsiniz.

Windows 10 ‘da Android Telefonu Senkronize Etme

Windows 10 Telefon Eşlikçisi aracına erişmek için öncelikle arama kutusuna “telefon eşlikçisi” yazın ve çıkan sonuca tıklayın.

telefon-eslikcisi

Telefon Eşlikçisine tıkladığınız zaman karşınıza aşağıdaki pencere gelecek. Bu pecerede Android kullanıcıları kendi cihazlarınız seçsinler. Diğer cihaz kullanıcıları da Windows yada iPhone ya da iPad seçeneğini seçecekler.

windows-10-telefon-eslikcisi

Android cihazı seçtikten sonra karşınıza aşağıdaki pencere gelecek. Bu pencerede Cortana, OneDrive, Müzik, OneNote, Skype, Ofis ve Outlook servislerini senkronize edebiliyorsunuz. İstediğiniz servisi tek tek Android telefonunuz ile eşitleyebilirsiniz. Biz örnek olarak OneNote servsini seçerek notlarımızı senkronize edeceğiz.

windows-10-telefon-eslikcisi-senkronize-etme

OneNote ile notlarınızı hem Android telefondan hemde Windows bilgisayardan ulaşmak için seçiyoruz. Karşımıza aşağıdaki pencere geliyor ve bu pencerede bize Android için OneNote uygulamasını indirmemiz gerektiğini söylüyor. Dilerseniz Google Play‘e giderek OneNote uygulamasını indirin dilerseniz de aşağıdaki resimdeki e-posta alanına e-posta adresinizi girerek indirme bağlantısının e-posta adresinize gönderilmesini isteyin. Daha sonra İleri diyerek devam edin.

windows-10-telefon-eslikcisi-onenote-senkronize-1

Şimdi de karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir. Bu pencerede bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz Microsoft hesabını göreceksiniz. Aynı hesap ile Android cihazınıza indirdiğiniz OneNote uygulamasında da oturum açın. Zaten aşağıdaki resimde görülen oturum açtığınızı gösteren onay kutusunu işaretlemeden devam edemiyorsunuz.

windows-10-telefon-eslikcisi-onenote-senkronize-2

Android telefondaki OneNote uygulamasına oturum açtıktan sonra İleri diyerek işlemi tamamlamış oluyorsunuz.

windows-10-telefon-eslikcisi-onenote-senkronize-3

Şimdi sıra Android cihazınızda yada bilgisayarınızda not alabilirsiniz. Aldığınız notlar internet bağlantısı olduğu sürece hem Android hemde Windows bilgisayarınız ile senkronize olacaktır ve anında diğer cihazınızda notlarınıza ulaşacaksınız. Biz Android telefon üzerinde One note uygulaması ile aldığımız ilk notu bilgisayarda aşağıdaki gibi görüntüledik.

windows-10-onenote-uygulamasi

Sonuç olarak OneNote senkronizasyonunda olduğu gibi dilediğiniz servisi de bu şekilde senkronize edebiliyorsunuz. Böylece hem Android hemde bilgisayarda servisleri ortak bir şekilde kullanmış oluyorsunuz.

Windows 10 ‘da iPhone ve iPad Senkronize Etme

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.