Çalınan yada Kaybolan Telefonunun IMEI Numarasını Bulmak

Telefonun kaybolması ya da çalınması hiç istenmeyen bir durumdur. Fakat yine de bunlar başınıza her an gelebilir. Bu yüzden ne yapmanız gerektiğini bilmeniz ve planlı hareket etmeniz cihazınızı en kolay ve hızlı şekilde bulmanızı sağlar. Bu yazımızda Çalınan yada Kaybolan Telefonunun IMEI Numarasını Bulmak hakkında bilgiler sunuyoruz..

Çalınan yada Kaybolan Telefonunun IMEI Numarasını Bulmak

İnsanın telefonunu çaldırması veya kaybetmesi pek hoş bir durum değildir. Savcılığa IMEI numaranız ile birlikte vereceğiniz dilekçe ile telefonunuzu çalan veya bulan kişinin kullanmasını yasal yollarla engelleme şansınız bulunuyor. Peki, akıllı telefonunuzun kutusu yoksa ve IMEI numarasına bir türlü ulaşamıyorsanız ne yapmanız gerekiyor?

Çalınan yada Kaybolan Telefonunun IMEI Numarasını Bulmak için Google Hesap Özeti sayfamıza giderek gidip şimdiye dek kullanmış olduğumuz tüm cihazların IMEI numarasını elde etme şansımız var. Çalınan veya kaybolan cihazınıza ait olan numarayı alıp işlem yapabilirsiniz.

Çalınan yada Kaybolan Telefonunun IMEI Numarasını Bulmak için Google Hesap Özeti sayfamıza giriyoruz.

Çalınan yada Kaybolan Telefonunun IMEI Numarasını Bulmak

 

Google servislerine zaten otomatik olarak giriş yapılıyorsa bağlantı sizi doğrudan sayfaya atacaktır.

Çalınan yada Kaybolan Telefonunun IMEI Numarasını Bulmak

İşte kullandığım tüm cihazlar karşımda. Üreticisi kimmiş, hangi hattı takmışım, ilk ne zaman kullanıp hangi tarihte kullanmayı bırakmışım hepsi net görülüyor.Ayrıca IMEI numaraları da karşımda.

 

Çalınan yada Kaybolan Telefonunun IMEI Numarasını Bulmak

Çalınan yada Kaybolan Telefonunun IMEI Numarasını Bulmak işte bu kadar basit. Bundan sonraki adımlar IMEI numaranızı operatöre, savcılığa ve polise bildirmekten ibaret olacak. Bir daha yaşanmaması dileğiyle diyelim.

Kaynak : Akıllı Telefon (Pamir Kızıltuğ)

Çalınan yada Kaybolan Telefonunun IMEI Numarasını Bulmak yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.