Kargoya Verilen 1.4 Milyon TL Değerinde iPhone X Çalındı!

Bilindiği üzere İPhone X bugün tüm dünyada satışa sunuldu. Ön sipariş ile İPhone X alan müşterilerin cihazlarını teslim etmek üzere yola çıkacak kargo aracından tam 313 adet İPhone X çalındı. ABD basınında yayınlanan haberlere göre, San Francisco’ da bulunan Apple Store’ un önünde beklemede olan UPS kargo aracından çalınan İPhone X’lerden hala bir haber yok.

Peki Nasıl Çalındı?

Basında yayınlanan haberlere göre, şüpheli şahıslar Apple Store önünde beklemede olan UPS şirketine ait kargo aracındaki İPhone X’leri, Dodge markalı siyah bir minibüse yükledikleri söyleniyor. ABD bülteninde, kargo aracında toplam 313 adet İPhone X bulunduğu bilgisi veriliyor. Kargo aracının şoförü, kamyonunu park ettikten sonra, bütün kapılarını kilitlediğini ve şüpheli şahısların kamyonunun kapılarının kilitlerini kırarak bütün İPhone X’ leri çaldıklarını söyledi.

San Francisco polisinden alınan bilgilere göre, araçta bulunan İPhone X’lerin piyasa değerinin yaklaşık olarak 370.000 dolar ( 1 Milyon 400 Bin TL ) ettiğini tahmin ediyor. İPhone’ları çalan şüphelilerden henüz bir haber yok maalesef yakalanamadılar.

Yaşanan olayda ön siparişte bulunan müşterilerin cihazlarına ne olacağına gelince, ABD merkezli CNET kanalının haberine göre, İPhone X siparişlerini veren müşterilerin cihazları zamanında teslim edilecek. Müşteriler herhangi bir mağduriyet ve aksaklık yaşamayacaklar.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.