Yankı Uyandıracak Sanal Asistan: Bixby

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modeli, geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. Donanımsal ve sistemsel olarak gerçekten güzel bir cihaza imza atan Samsung, Bixby uygulaması ile de dikkat çekmeye başladı. Tanıtımdan kısa süre sonra Bixby, tam anlamıyla kullanıcılar için açıldı.

Üstün ve yapay bir zekaya sahip olan Bixby, harika çalışmalar yapabiliyor. Apple ürünlerinde ilk olarak sanal asistan Siri ile tanışmıştık ve Siri de adından epeyce söz ettirmişti. Bixby sanal asistanı ise, Siri’ye fark atabilecek nitelikte bir yapay zekaya sahip olarak oluşturulmuş.

Peki Bixby Ne Yapıyor?

Örneğin yolda giderken, bir anıtın veya bir yapıtın resmini çektiniz. Galaxy S8 modeliyle hem net ve güzel bir resim yakalamış oldunuz hem de çektiğiniz resmin ne anlama geldiğini de Bixby ile öğrenebileceksiniz. Resmi, Bixby sanal asistana gösterdiğinizde o yapıtın tarihini ve ne için oluşturulduğu hakkında size birçok bilgi verebiliyor.

Veya yolda giderken bir arkadaşınızı elbisesini beğendiniz ve resmini çektiniz. Elbisenin nerden alındığını sormak yerine, onu Bixby ile öğrenebileceksiniz. Bixby, elbisenin markasından nerden alındığına kadar size en net şekilde söylüyor.

Son olarak Bixby, size çevirmenlik bile yapabiliyor. İngilizce veya başka dillerdeki bir yazıyı anlamadığınız zaman fotoğrafını çekin ve Bixby aracılığıyla çektiğiniz resmi açın. Hangi bölgelerin, sizin dilinize çevrilmesini istiyorsanız o yazının altını parmağınızla çizmeye başlayın ve yazının sizin dilinize çevrildiğini görün.

Şu sıralar Galaxy S8 modelinin yanı sıra, sanal asistan Bixby konuşulmaya başlandı. Önümüzdeki günlerde cihazı satın alan kullanıcılardan da yorumları rahatlıkla dinleyebileceğiz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.