Note 7 Efsanesi Geri Dönüyor!

Samsung Galaxy Note 7 modelleri, kullanıcıların kabusu olmaya başlamıştı. Cihazlar, bataryadaki bir sorun nedeniyle sık sık patlamalar yaşamış ve birçok kullanıcıya da zarar vermişti. Bu nedenle telefonlara, ulaşım yasakları da konulmuştu. Bu durumdan hayli sıkılan şirket, telefonları kullanıcılardan geri isteyerek, cihazlar üzerindeki çalışmalarına devam etmişti. Çalışmalarını ve testlerini bitirdikten sonra, Samsung şirketi telefonları tekrar sahiplerine ulaştırdı fakat sonuç beklenenden farklı olmadı ve telefonlar yeniden patlamaya başladı. Bu nedenle de Samsung, cihazları kesin bir kararla toplama kararı aldı.

Kullanıcıların büyük bir bölümü cihazı şirkete gönderseler de, küçük bir kesim telefonları geri teslim etmedi. Bu nedenle sağlıkları tehlikede olan insanlar için Samsung sık sık güncellemeler paylaştı. Geçtiğimiz günlerde Note 7 telefonlarına gelen güncelleme sayesinde, cihazların şarj edilebilme özelliği devre dışı bırakıldı. Bu sayede cihazlar artık şarj edilemeyecek ve kullanıcılar tarafından da şirkete geri gönderilebilecek.

Geçtiğimiz günlerde Samsung şirketi, Note 7 cihazlarının yapılandırılarak piyasaya sürüleceğini söyledi. Bu iddiaları ilk başlarda yalanlasalar da son yapılan açıklama iddiaları doğruladı. Galaxy Note 7 üzerinde yeniden sıkı bir çalışma yapılarak, piyasa adımları atılacak. Yalnız, piyasaya sürülecek olan cihaz Note 7 ismiyle çıkmayabilir. Bu konuyu da ima eden Samsung, aynı zamanda hangi ülkelerde piyasaya sürüleceğini de söylemedi. Ülke hakkında tek bildiğimiz şey, yeni seri Galaxy Note 7’ler ABD piyasasına çıkmayacak.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir