Galaxy Note 7’ler Güncelleme Sonrası Şarj Edilemeyecek!

Geçtiğimiz seneden biliyoruz ki Samsung Galaxy Note 7 cihazları, her gün bir skandala imza atıyordu. Günden güne patlayan cihazlar Samsung şirketinin oldukça moralini bozmuştu. Kısa süre içerisinde patlamalar artınca da önce ulaşım araçlarında girişi engellenmiş, sonra şirket tarafından geri çağrılmıştı.

Geri çağrılan cihazların sadece %97’si şirketin eline geçti. Geriye kalan cihazlar, ya kullanıcılar tarafından verilmek istenmiyor ya da kaçak şekilde farklı kullanıcılara satıldılar. %3’lük kesim, kısacası hala tehlikede ve hala inatla aynı telefonu kullanmaya devam ediyorlar. Samsung ise, kalan kesimin elinden de telefonları alabilmek için Note 7 serilerine bir güncelleme yayınlayacak. Güncelleme yayınlanınca kullanıcılar mecburen cihazı geri göndermek zorunda kalacaklar.

Samsung Galaxy Note 7’ler Şarj Edilemeyecek

Telefonların tamamen toplatılamadığının altını çizen Samsung, çareyi yeni bir güncelleme yapmakta buldu. Samsung, bu  ay sonunda telefonlara göndereceği güncelleme sayesinde, kalan telefonları da kullanıcılar tarafından alabilecek. Bu güncelleme sonunda da telefonlar alınamazsa, Samsung yeni projeler uygulayacak.

Kullanıcıları caydırma amaçlı olarak yapılan güncelleme sonucunda, cihazlar artık şarj edilemeyecek. Şarj edilemeyen bir cihaz da normal olarak kullanılamayacak. Bu durumu caydırıcı olarak düşünen Samsung, oldukça akıllı bir iş düşünmüş.

Güncellemenin caydırıcı olup olmayacağını ise, önümüzdeki ay şirket bünyesindeki çalışmalara bakarak rahatlıkla anlayabiliriz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.