Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar

Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar

Akıllı telefon üreticileri, Android işletim sistemini kullanmaya başlamalarından bu yana daha iyi ve stabil bir kullanıcı deneyimi sunmak için çalışmaya devam ediyorlar. Piyasaya çıkan son amiral gemi modellerine baktığımızda, üreticiler bunu büyük oranda başardılar.

Ancak giriş ve orta seviye Android telefon kullanıcıları, kullanıcı arayüzünden uygulamaların açılışına kadar büyük oranda performans sıkıntısı yaşayarak Play Store’da bulunan ve akıllı telefonları hızlandırdığını belirten uygulamalara yöneliyor.

Bizde sizler için, gereksiz verileri silerek ve uygulamaları uyutarak Android telefonunuzu rahatlatacak olan 5 uygulamayı bir araya getirdik.

HTC Boost+

HTC, geçtiğimiz günlerde düzenlediği lansmanda yeni amiral gemi modelinin yanı sıra Boost+ uygulamasını duyurdu.

Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar-HTC Boost+

HTC’nin Android telefonlar için hazırladığı optimizasyon uygulaması olan Boost+, gereksiz verileri silmenize ve belleği boşaltmanıza olanak tanıyarak telefonunuzun rahatlamasına ve depolama kapasitesinden tasarruf etmenize olanak tanıyor.

Ayrıca HTC Boost+’ın kullanıcılara sunduğu Uygulama Kilitleme özelliği sayesinde, telefonunuzda bulunan özel verilerinize başkaları tarafından erişilmesini engelleyebilirsiniz.

HTC Boost+ uygulamasını indirmek için tıklayın.

CCleaner

Windows ve Mac işletim sistemlerinden tanıdığınız popüler temizlik uygulaması CCleaner, Android işletim sisteminde başarısını kanıtlamaya devam ediyor.

Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar-CCleaner

Arama kayıtları, mesaj iletileri, uygulama önbelleği, tarayıcı geçmişi ve pano içeriği gibi gereksiz verileri kaldırarak telefonunuzu rahatlatan CCleaner, cihazınızda depolama alanı açmanıza ve işlemci kullanımı, pil düzeyi gibi sistem bilgilerine erişmenize olanak tanıyor.

CCleaner uygulamasını indirmek için tıklayın.

Power Clean

Android telefonların optimizasyonu için hazırlanan ücretsiz uygulamalardan biri olan Power Clean, son güncellemeler ile birlikte çok daha kapsamlı bir hale gelerek Play Store’da yükselmeye başladı.

Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar-Power Clean

Cihazınızın ara belleğinde ve geçici klasörlerinde tutulan tüm gereksiz dosyaları tek seferde silebilen Power Clean, tarayıcı geçmişi ve pano verileri gibi kapsamlı temizlikler yapmanıza da imkan tanıyor.

Power Clean uygulamasını indirmek için tıklayın.

Greenify

Android optimizasyonu denilince vazgeçilmez uygulamalardan olan Greenify, arka planda çalışarak kullanmadığınız halde telefonunuzu yoran uygulamaları uyutmanızı sağlıyor.

Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar-Greenify

Greenify üzerinden seçtiğiniz uygulamalar, telefonunuzun ekranını kilitlediğiniz andan itibaren otomatik olarak kapatılarak gereksiz enerji ve ram kullanımının önüne geçilir. Türkçe dil desteği bulunan Greenify’nin, widget’ları sayesinde uygulamaları toplu olarak uyutabiliyorsunuz.

Greenify uygulamasını indirmek için tıklayın.

Profesyonel Telefon Soğutucu

Akıllı telefonlar ısındığında daha fazla enerji tüketmeye başlarken, sıcaklıktan cihazınızın etkilenmemesi için işlemci performansı otomatik olarak düşürülür.

Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar-Profesyonel Telefon Soğutucu

Özellikle, orta ve giriş seviyesi cihazlar zaten performans yönünden kullanıcılara yetersiz gelebiliyorken, işlemci performansının düşmesiyle çekilmez bir hale geliyor.

Profesyonel telefon soğutucu uygulaması, telefonunuz aşırı sıcaklığa ulaştığında sistem kaynaklarını tüketen uygulamaları tespit ederek işlemcinin soğuması için bu uygulamaları sonlandırıyor.

Profesyonel telefon soğutucu uygulamasını indirmek için tıklayın.

Bu uygulamaların telefonunuzu rahatlatmak için hazırlandığını ve hiçbir zaman amiral gemi cihazların performansına ulaştırmayacağını unutmamalısınız.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir