Samsung Çift Kamera Üzerinde Çalışıyor

Samsung, yarın Galaxy S8 modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Son günlerde tanıtım bir kenara bırakıldı ve Samsung’un yeni amiral gemisinin bir özelliği hakkında söylentiler konuşulmaya başlandı. İddialara göre Samsung, çift kameralı telefonlar üzerinde de çalışıyor. 2017 Mobil Dünya Kongresi’nde çift kameralı olarak tanıtılan LG G6 modeli ödüller almıştı ve kullanıcılar tarafından da kamera açısından büyük beğeni toplamıştı. Bu durumu göz önünde bulunduran Samsung da çift kamera çalışmalarına başladı.

Çift Kamera Patenti Alındı

Samsung, çalışmalara başlamadan önce çift kamera patentini satın aldı. Patentin içeriğine bakıldığında ise, kameralar az ışıklı bir ortamda kaliteli çekimler yapabilecek. Aynı zamanda kameralar 3D özelliğine sahip olacak ve her koşulda 3 boyutlu resimler yakalayabilecek.

Samsung, çift kamera özelliği üzerinde çalışmaya başlamasıyla çok iyi bir hareket yaptı. Çalışmalara başlandığı kesinleşti fakat, ilk denemenin hangi cihaz üzerinde yapılacağı bilinmiyor. Henüz net bir açıklamaya da yer vermeyen Samsung, patent almasıyla çift kamera üzerinde çalıştığını gerçekten belli etti.

Yarın tanıtılacak olan Galaxy S8 modelinde bu özelik kullanılabilir. Uzun süreden beri beklenen S8 serisinde, çift kamera uygulanırsa gerçekten ilgi çekecektir. Normal özelliklere sahip olmasıyla beraber büyük merakla beklenen ve ilgileri üzerine toplayacak olan S8 serisi, çift kamera özelliğiyle gelirse büyük yankı uyandırır ve tüm dikkatleri de üzerine toplar.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir