Galaxy S7 Edge Pembe Çizgi Sorunu ve Çözümü!

Samsung S7 Edge kullanıcılarının son zamanlarda sıkça karşılaştıkları bir problemi ele aldık bugün. Samsung patlama sıkıntılarını geride bırakıyor derken şimdi de bazı cihazlarında pembe çizgi sorunu oluşmaya başladı. Yaşanan bu sorunu “Samsung Piksel Resetleme” ile son verebiliyoruz.

Samsung gibi büyük firmaların özellikle Edge veya Note tarzındaki serilerinde yaşanan en ufak problem direk olarak forumlara ve haber sitelerine konu oluyor. Durum böyle olunca sıkıntılar çabuk yayılmaya başlıyor ve resmi açıklama gelmediği için internette bu konularla ilgili kargaşa meydana geliyor. Hatta bu tarz sıkıntıları yaşayan çoğu müşteri Samsung’u artık kullanmamaya niyetli olacak ki işi cihazlarını satmaya kadar götürebiliyorlar. Çünkü yine forumlarda dolaşan bir söylentiye göre pembe çizgi sorununu garantinin kabul etmemesi ve garanti kapsamına almaması…

Pembe çizgi sorununu telefonumuzda piksel resetleyerek belli bir süre sıkıntısız olarak kullanabiliyoruz. Fakat bu hatayı tamamen ortadan kaldırmak imkansız. Çünkü pembe çizgi sorununu yaşayan çoğu müşterinin cihazın ekranını değiştirmesi gerekiyor. Bu işlem için ve garanti kapsamında kalmak için mutlaka yetkili servislerden yardım almak gerekiyor.

Samsung’un piksel resetleme işlemine ise arama ekranına *#0*# yazarak ulaşabiliyoruz ve arama tuşuna basıyoruz. (Bazı cihazlarda arama tuşuna basmadan da telefonunuz işlem yapabilir. Basmanıza gerek kalmaz) Sıralama fark etmeksizin yeşil, mavi ve kırmızıya birer kez tıklayın. Ardından işlemin tamamlandığını ve telefonunuzun ekranında yer alan bütün piksellerin sıfırdan başladığını göreceksiniz.

Tekrar belirtmekte fayda var. Sıkıntınız geçmiş görünse de bu yaptığımız işlemler geçicidir. Mutlaka ilerleyen süreçte tekrar edecektir. Geç kalmadan bir yetkili servise başvurmanızı ve destek almanızı öneririz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. Bioenerji dedi ki:

    Teşekkürler sonunda eşimin cihazındaki problemi servise göndermeden halletik.

  2. Yemliha dedi ki:

    Nasıl hallettiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.